5. Festival práva Praha-Pasov (ve spolupráci s Universität Passau)

Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze společně s Právnickou fakultou Univerzity v Pasově připravuje na dny 18.-24. září 2017 již 5. ročník společného Festivalu práva Praha-Pasov (Rechtsfestival Prag-Passau). Jedná se o další pokračování mimořádně úspěšných ročníků 2001, 2003, 2009 a 2013.


Účast na akci se doporučuje především všem studentům, kteří se v krátkodobém či střednědobém horizontu chystají ucházet o studijní pobyty na německojazyčných univerzitách, popř. jsou již pro akademický rok 2017/2018 na takový pobyt nominováni.


Akce se odehraje z jedné poloviny v Pasově a z jedné poloviny v Praze.


Její součástí budou přednášky českých a německých odborníků, jejichž příspěvky budou mnohdy prezentovány párově tak, aby bylo možné posoudit právní úpravu konkrétních právních institutů v Německu i v ČR, hledat rozdíly i styčné body obou národních právních řádů. Příspěvky jsou vybírány napříč všemi právními disciplínami, pozornost bude věnována rovněž unijnímu právnímu rámci, neboť součástí programu je mimo jiné např. i vystoupení generálního advokáta Soudního dvora EU Michala Bobka. Program bude obohacen o řadu dalších společenských a kulturních událostí.


Akce je určena pro 50 německých a 50 českých studentů práva. Vložné za studenta je stanoveno na 800,- Kč/os. a zahrnuje akademický i veškerý doprovodný program, stravování v rámci programu, autobusovou dopravu mezi Prahou a Pasovem, ubytování v Pasově (případně pro mimopražské studenty i ubytování v Praze).


Začátek akce 18. září 2017
Konec akce 24. září 2017
Druh akce Jiné
Organizátor PF UK
Webové stránky http://www.prf.cuni.cz/5-festival-prava-praha-pasov-ve-spolupraci-s-universitat-passau-18-22-zari-1404055614.html


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.