5. Festival práva Praha-Pasov (ve spolupráci s Universität Passau)

Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze společně s Právnickou fakultou Univerzity v Pasově připravuje na dny 18.-24. září 2017 již 5. ročník společného Festivalu práva Praha-Pasov (Rechtsfestival Prag-Passau). Jedná se o další pokračování mimořádně úspěšných ročníků 2001, 2003, 2009 a 2013.


Účast na akci se doporučuje především všem studentům, kteří se v krátkodobém či střednědobém horizontu chystají ucházet o studijní pobyty na německojazyčných univerzitách, popř. jsou již pro akademický rok 2017/2018 na takový pobyt nominováni.


Akce se odehraje z jedné poloviny v Pasově a z jedné poloviny v Praze.


Její součástí budou přednášky českých a německých odborníků, jejichž příspěvky budou mnohdy prezentovány párově tak, aby bylo možné posoudit právní úpravu konkrétních právních institutů v Německu i v ČR, hledat rozdíly i styčné body obou národních právních řádů. Příspěvky jsou vybírány napříč všemi právními disciplínami, pozornost bude věnována rovněž unijnímu právnímu rámci, neboť součástí programu je mimo jiné např. i vystoupení generálního advokáta Soudního dvora EU Michala Bobka. Program bude obohacen o řadu dalších společenských a kulturních událostí.


Akce je určena pro 50 německých a 50 českých studentů práva. Vložné za studenta je stanoveno na 800,- Kč/os. a zahrnuje akademický i veškerý doprovodný program, stravování v rámci programu, autobusovou dopravu mezi Prahou a Pasovem, ubytování v Pasově (případně pro mimopražské studenty i ubytování v Praze).


Začátek akce 18. září 2017
Konec akce 24. září 2017
Druh akce Jiné
Organizátor PF UK
Webové stránky http://www.prf.cuni.cz/5-festival-prava-praha-pasov-ve-spolupraci-s-universitat-passau-18-22-zari-1404055614.html


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.