Na konci závodu člověka hřeje pocit, že to zvládl, líčí zážitky z maratonu běžky ****************************************************************************************** * Na konci závodu člověka hřeje pocit, že to zvládl, líčí zážitky z maratonu běžkyně ****************************************************************************************** Palčivé slunce a velké horko. To byly největší nepřátelé běžců, kteří se přihlásili na pra jenž se konal o uplynulém víkendu. Mezi devět a půl tisíci závodníků byli i studenti Unive zapsaní ve štafetách čtveřic v závodě Univerzitní maraton – běh o pohár rektora UK [ URL " www.runczech.com/cs/akce/volkswagen-maraton-praha-2013/zavody/http/-www.praguemarathon.com maraton-praha-univerzitni-maraton-beh-o-pohar-rektora-uk-o-zavode/index.shtml"] . „Měly jsme výrazně horší časy, než jsme předpokládaly. Já jsem běžela závěrečný úsek, kter devadesáti procent na slunci, nikde žádný stín, což bylo strašné. Na sluníčku se mi běhá v Byla jsem moc ráda, že cestou byly občerstvovací zastávky a auto, které pro osvěžení střík Bez toho bych asi vůbec nedoběhla, nebo bych skončila ještě s horším časem,“ říká Markéta finišmanka ze štafety pojmenované Ius quatrus feminus složené ze studentek Právnické fakul Její skupina se nakonec umístila v čase 4:19:15 na celkovém sedmnáctém místě z jednadvacet štafet. „Jsme rády, že jsme si to vyzkoušely, i když jsme očekávaly lepší výsledky. V příš chtěly čas zlepšit,“ přikyvovala. Největší zážitek, který si Markéta ze závodu odnesla, byl pocit z chvíle, kdy vbíhala do c Staroměstském náměstí. „Poslední úsek závodu je nádherný v tom, že dobíháte do cíle, kde j kteří nadšeně fandí. Zapomenete tak na útrapy z průběhu závodu. V člověku se najednou rozv obrovský pocit štěstí, že to zvládnul,“ upozornila. Do běhu o pohár rektora UK zasáhla také druhá štafeta složená z trojice studentek Univerzi kterou doplňovala jejich kamarádka studující Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu Ghost Cats předběhla štafetářky z Právnické fakulty o jedenáct minut a v celkovém pořadí z na šestnáctém místě v čase 4:08:14. „Já jsem běžela jako první hned ráno, takže slunce ještě tolik nepálilo. Tereza, která běž úsek, si ale na horko stěžovala. Myslím si ale, že povětrnostní podmínky mohly být ještě d zamýšlela se členka štafety Ghost Cats a studentka Přírodovědecké fakulty UK Veronika Kleč Pro Veroniku byly nejsilnějšími momenty závodu úplný start maratonu a pak předávka štafety zážitek být u toho, jak se davy rozebíhají. Hrála Vltava, vypouštěly se balónky, byla jsem dojatá. Radost jsem měla i na konci, že jsme se při předávce bez problému našly a že jsem v jakém jsem chtěla,“ usmívala se Veronika a připustila, že začátek běhu pro ni nebyl úpln protože měla namožená lýtka z nových běžeckých bot. Přese všechno si však štafeta Ghost Cats Univerzitní maraton velmi užila a se svým výsledk „Je pěkné běžet jako tým. Člověk běží jakoby proti kolegyním i s nimi. Na jednu stranu chc ony, zároveň chce ale běžet dobře pro ně, aby byl celkový týmový výsledek dobrý. Je to tak kombinace soupeření a spolupráce. Bylo fajn, když jsme si pak o tom mohly povídat a být na zdůraznila Veronika. Univerzitní maraton – běh o pohár rektora UK – vyhrála štafeta královéhradeckých studentů UHK TEAM v čase 2:36:10. Vítězům předá pohár rektor UK profesor Václav Hampl na konci květ pražském hotelu Hilton. • Výsledky Univerzitního maratonu – běhu o pohár rektora UK (štafeta 3 x 10 km + 1 x 12,19 1. místo VŠSK UHK TEAM 1 JANEČEK PAVEL: 0:39:21 Celkový čas: 02:36:00 2 PETRÁSEK PAVEL: 0:36:45 Číslo týmu: 1842 3 KUČERA PETR: 0:35:53 4 SCHEJBAL OLDŘICH: 0:44:01 16. místo Ghost Cats 1 KLEČKOVÁ VERONIKA: 00:58:13 Celkový čas: 4:06:20 2 GEORGIEVOVÁ OLGA: 0:52:57 Číslo týmu: 1847 3 ŠTAUDOVÁ LUCIE: 0:55:46 4 LOSKOTOVÁ TEREZA: 1:19:24 17. místo Ius quatrus feminus 1 SVOBODOVÁ KAROLINA: 01:01:37 Celkový čas: 4:17:03 2 STÁRKOVÁ TAŤÁNA: 0:58:52 Číslo týmu: 1843 3 KOLÁŘOVÁ ANNA: 1:02:30 4 NEŠETŘILOVÁ MARKÉTA: 1:14:04