Zelená konev (3. LF, FSV, HTF)

Pražská kapela Zelená Konev vznikla jako původně gymnaziální snažení na přelomu let 2006 a 2007. Po ustálení složení obměnou na postu bubeníka nahrává na podzim 2007 v Praze první demo – „Dopijem a půjdem“. Po tříletém koncertování na půdě mnoha českých klubů, v rámci kterého vznikl i sestřih písně „Bad Day“, následně v roce 2010 v Karlových Varech pořizuje promo „Popina“. Ve stejném roce se skupina účastní soutěží Rock Café Contest a XT3 Startér Live: v první jmenované se dostává do finále pražských kapel, ve druhé pak přímo do hlavního finálového kola soutěže, kde nakonec obsazuje celkové druhé místo. Toho roku vyhrává i soutěž organizovanou ČZU: iZUN Music Challenge, a díky vítězství poté vystupuje na Miss Agro. V květnu 2011 Konev nahrává svou první desku „Hlavou ve hvězdách“. V současné době v kapele působí studenti 3. lékařské fakulty, FSV a FHS.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.