Zelená konev (3. LF, FSV, HTF)

Pražská kapela Zelená Konev vznikla jako původně gymnaziální snažení na přelomu let 2006 a 2007. Po ustálení složení obměnou na postu bubeníka nahrává na podzim 2007 v Praze první demo – „Dopijem a půjdem“. Po tříletém koncertování na půdě mnoha českých klubů, v rámci kterého vznikl i sestřih písně „Bad Day“, následně v roce 2010 v Karlových Varech pořizuje promo „Popina“. Ve stejném roce se skupina účastní soutěží Rock Café Contest a XT3 Startér Live: v první jmenované se dostává do finále pražských kapel, ve druhé pak přímo do hlavního finálového kola soutěže, kde nakonec obsazuje celkové druhé místo. Toho roku vyhrává i soutěž organizovanou ČZU: iZUN Music Challenge, a díky vítězství poté vystupuje na Miss Agro. V květnu 2011 Konev nahrává svou první desku „Hlavou ve hvězdách“. V současné době v kapele působí studenti 3. lékařské fakulty, FSV a FHS.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.