Hokejovou bitvu rozhodly až samostatné nájezdy. Ve finále UK podlehla ČZU ****************************************************************************************** * Hokejovou bitvu rozhodly až samostatné nájezdy. Ve finále UK podlehla ČZU ****************************************************************************************** Emoce vybičované do poslední vteřiny turnaje pulzovaly ve čtvrtek 31. října večer hokejovo Arenou. Reprezentace UK se ve třetím ročníku Hokejové bitvy pražských univerzit probojoval Vyrovnaný zápas proti borcům ČZU rozhodly až samostatné nájezdy. UK však nakonec podlehla Samostatné nájezdy určily i výsledek boje o třetí místo, kdy ČVUT porazila VŠE 2:1. Do turnaje borci Univerzity Karlovy vstupovali jako obhájci titulu z posledních dvou roční bitvy. Los určil, že o postup do finále se budou muset nejprve utkat s hráči Vysoké školy s týmem, který právě ve finále už dvakrát porazili. A ani letos nebudou sportovci VŠE na h vzpomínat, protože je ani tentokrát nezdolali. V zápase, který se hrál na 2x15 minut, se sice z prvního gólu radovala VŠE, těsně před kon UK vyrovnala a drive neztratila ani přes přestávku, když hned na začátku druhé patnáctimin na 2:1. VŠE dokázala odpovědět až čtyři minuty před koncem zápasu. UK se však nezalekla a závěrečným hvizdem zvýšila na 3:2. Výsledek ještě tým UK zpečetil ranou vstřelenou do práz power play VŠE. UK se tak radovala z vítězství nad VŠE 4:2. Do finále Hokejové bitvy se vedle hráčů UK probojovali borci České zemědělské univerzity, semifinále porazili České vysoké učení technické. Na úvodní rozstřel hry se proti sobě pos obou vysokých škol profesor Václav Hampl za UK a profesor Jiří Balík za ČZU. Oba mocně pov týmy. „Letos ve finále před našimi hráči stojí tým České zemědělské univerzity. Já myslím, jasný: Namažte si je na chleba!“ usmíval se rektor UK profesor Hampl z ledové plochy, kam s hokejkou vydal na buly. Do finále, které se hrálo 3x15 minut, lépe vstoupila ČZU. Ta hned po prvních dvou minutách nepozornost obránců UK a rychlým breakem upravila skóre na 1:0. Po sérii vyloučení na obou v přesilovce zvedla na 2:0. Ve druhé třetině začaly pracovat emoce a mezi hráči již vznikaly menší strkanice. Borci UK řadu skvělých šancí, které se jim však dlouho nedařilo proměnit. V posledních pěti minutác skórovali, ČZU ale okamžitě odpověděla, do šatny tak hráči UK odcházeli stále s dvoubranko ČZU. Nervy hráčů i fanoušků UK hned na začátku poslední třetiny pocuchal neuznaný gól vstřelený Krátce na to si však UK zlepšila chuť, když obránce UK Tomáš Brém tentokrát bez pochyb pro suchdolské univerzity. Přes drobné potyčky pak celé utkání gradovalo do skvělého finále, p celý stadion na nohou. V posledních vteřinách turnaje se UK podařilo dotáhnout ČZU na 3:3, musely přijít samostatné nájezdy. Hráčům UK se však na rozdíl od týmu suchdolské univerzit najít skulinku, kterou by protlačili puk do sítě. ČZU se tak radovala z konečného výsledku z rukou primátora Prahy Tomáše Hudečka putovní pohár pro vítěze Hokejové bitvy. Jméno Česk univerzity tak přibude na štítek poháru vedle Univerzity Karlovy, které je tam vyryto z po ročníků. Finálový zápas si kvalitou zákroků a atmosférou v hledišti nezadal s turnaji hokejové extr práci sportovců odměňovali fanoušci obou týmů halasným křikem. Skutečnými vítězi Hokejové především diváci, kteří letos fandili jako o život a naplnili tím hlavní smysl tohoto spor propojit a spřátelit studenty pražských vysokých škol. Hry šli pak všichni společně oslavi která se konala přímo v hokejové hale.