Jet8 – život začíná po osmičce!

Jet8 jsou punkrocková DIY kapela s dechovou sekcí, která funguje od roku 2005. Stavebními kameny jejich tvorby je punkrock/HC a skapunková světová scéna. Nicméně hlavním motorem je současná skacoreová scéna v Anglii, se kterou je skupina velmi blízce spojena. Díky této provázanosti a častému koncertování se zahraničními formacemi je kapela respektována po celé Evropě. Po první desce Think first (2009) vydali Jet8 druhou řadovou desku Off We Go (2011), kterou podpořili úspěšným zahraničním tour, převážně v Anglii a Francii. Zatím posledním kouskem do sbírky je letos natočené čtyřsongové EP Bear in Mind, které se dá stejně jako všechna ostatní alba volně stáhnout na jejich webu jet8.

Kapela prošla množstvím personálních změn a projela Evropu křížem krážem, přičemž její cesty jsou lemovány nejedním excesem a událostmi, nad kterými by možná zakroutil hlavou i Charles Bukowski. Odehráno mají svoje, jak na velkých festivalových pódiech, tak v rozích rozličných pidipodniků. Zahráli si s kapelami známými i neznámými. Všechno zmíněné pak spojuje nekončící příliv energie a chuť do toho dál skákat po hlavě.Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.