Hokejisti Univerzity Karlovy se rozešli s Panevropou smírně ****************************************************************************************** * Hokejisti Univerzity Karlovy se rozešli s Panevropou smírně ****************************************************************************************** Další utkání Evropské univerzitní hokejové ligy [ URL "http://www.euhl.eu/"] svedlo v pond dohromady dosud stoprocentní tým Univerzity Karlovy [ URL "http://hokejuk.cz/"] a tým brat Panevropské vysoké školy. Obě formace se střetly už před týdnem v Bratislavě, odkud si vít odvezla UK Praha. Na ledě ve Slaném byl tentokrát k vidění mnohem vyrovnanější zápas. V úvodu jako první zahrozili bratislavští hráči, když brankář UK Srb musel vytěsnit lapačk střelu jednoho z hráčů Paneuropy KINGS. Skóre se však měnilo až ve 4. minutě, a to na druh Slavíčka vyrazil brankář Paneuropy Orlík za branku. Sám Tobiáš Slavíček však kotouč dojel, ním klec a u tyče ho zasunul za záda překvapeného gólmana. Hráči UK poté neproměnili přesi druhý gól přidali brzy po jejím skončení. Po zmatcích před brankovištěm se nejrychleji zor Utěšil a zvýšil náskok UK Praha na 2:0. UK pak mohla ještě navýšit své vedení ve více než přesilové hře 5 na 3, hráči Panevropské vysoké školy se však dokázali ubránit. To jim doda v 16. minutě Marek Marušiak snížil náskok UK. Pouhých 20 sekund před přestávkou málem Slov ale brankář UK Srb tutovku Faba zlikvidoval. Bratislavští si ovšem spravili náladu hned 24 sekund po zahájení druhé třetiny, kdy se po trefil Jankovič – 2:2. V následujících minutách oba brankáři několikrát podrželi své týmy. polovině zápasu se celek UK předčasně radoval ze vstřelené branky. Tu však rozhodčí nakone 34. minutě tak Paneuropa KINGS dokonali svůj obrat. V přesilové hře slovenský tým uzavřel obranném pásmu, Srb ještě několik tvrdých ran pochytal, ale na střelu Marka Szaba už byl i Slovenští hráči byli v tu chvíli při chuti, kterou ještě podpořil gól, který vstřelil Dali v závěru třetiny se opět dostali ke slovu hráči UK a stálo to zato. Gólman Panevropské vys s velkým štěstím přestál závar u svého brankoviště, v čase 38:52 však přesto inkasoval. V úvodu třetí dvacetiminutovky hráči Univerzity Karlovy přestáli dvojnásobné oslabení a po ofenzivu. V jednom případě už měli ruce nad hlavou, ale radost jim zkazil gólman Orlík, je dokázal zastavit puk, který už mířil do jeho poloodkryté klece. Deset minut před koncem se radovat už doopravdy. Po pouhých 7 sekundách přesilovky vyrazil Orlík Müllerovu střelu pou Lukáš Rovný uklidil puk za záda ležícího brankáře, vyrovnáno 4:4. V poslední desetiminutov jednu početní výhodu Panevropská vysoká škola a hned dvě hráči UK, ovšem největší šance na zápasu přišla až při hře 5 na 5, kdy se Jankovič protáhl až před Srba, ten však svůj tým z Osm sekund před koncem řádné hrací doby byli přihlížející diváci svědky bitky, za kterou i pětiminutové tresty Hučko a Rovný z UK a na hostující straně Kuták se Zvarou. Zápas pak pokračoval v prodloužení, které však už nic převratného nepřineslo. Po skončení oba soupeři zkusili nanečisto samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hráči UK. Roz vsítil Brém. Oba týmy si tak v soutěži Evropské hokejové univerzitní ligy připsaly bod. Hráče UK sice r připravila, v soutěži EUHL i přesto nadále zůstávají v čele tabulky. • Univerzita Karlova Praha – Panevropská vysoká škola Bratislava 4:4 (2:1, 1:3, 1:0, prodl