Hibaj

Třicetiny v prosinci 2013 oslavila plzeňská rocková revivalová kapela Hibaj. Během let se v ní vystřídala řada muzikantů. Jan Lejčko a Ivan Novák, kteří stáli u jejího zrodu a kteří oba studovali na Lékařské fakultě UK v Plzni a nyní působí ve Fakultní nemocnici Plzeň, jí jsou však stále věrní. Původně folk-rocková kapela v osmdesátých letech vystupovala se svou vlastní tvorbou. V současné době posluchačům nabízí „cover“ verze svých oblíbených muzikantů např. Erica Claptona, Stinga, Petera Gabriela, Dire Straits, Santany, Johna Mayera a začíná se také vracet ke své původní tvorbě. Hibaj pravidelně vystupuje v plzeňských rockových klubech a hrává na společenských večerech lékařských sympozií.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.