Rektor UK znovu jmenoval Prokopa Brože děkanem Katolické teologické fakulty

Do svého druhého funkčního období vstupuje děkan Katolické teologické fakulty UK ThLic. Prokop Brož, Th.D. Jmenovací dekret mu předal ve čtvrtek 30. ledna rektor UK profesor Václav Hampl.

Prokopa Brože v jeho kandidatuře na děkana KTF UK podpořil Akademický senát fakulty na svém mimořádném zasedání na začátku října. Volbu Akademického senátu posléze vyslyšel i rektor UK. Do druhého čtyřletého funkčního období Prokop Brož vstoupí 17. února, fakultu povede až do roku 2018.

Prokop Brož je římskokatolický kněz. Studoval na Papežské lateránské univerzitě a na Papežské univerzitě Gregoriana v Římě. Doktorská studia absolvoval na Katolické teologické fakultě UK, kde také působil jako fakultní kaplan. Ve své vědecké a vzdělávací činnosti se děkan Prokop Brož věnuje především systematické teologii.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.