UK Praha rozstřílela „Techniky“ devíti góly ****************************************************************************************** * UK Praha rozstřílela „Techniky“ devíti góly ****************************************************************************************** Hokejisté Univerzity Karlovy [ URL "http://hokejuk.cz/"] jdou i nadále za vítězstvím v prv Evropské univerzitní hokejové ligy [ URL "http://www.euhl.eu/"] (EUHL). V pondělí 17. únor slovenského soupeře z STU Bratislava na domácím ledě vysoko 9:2. Padesát minut to přitom n Slováků vůbec nevypadalo. Domácí sice byli lepším týmem, ale ještě deset minut před koncem 4:2. Pak však přidal pátou branku Křepelka a poté během 84 sekund inkasoval hostující bran čtyřikrát. Hráči UK tak jen potvrdili své vedení v tabulce soutěže. Teď se už mohou pomalu dubnové play-off. Do utkání vstoupili mnohem aktivněji domácí, kteří se ujali vedení už na konci třetí minut závaru před brankovištěm prosadil kapitán týmu Petr Hučko. Krátce poté mohl přidat druhý g slovenský brankář Snopek jeho blafák pokryl. Poté se hra uklidnila a vřít začala až v závě Nejprve Snopek vychytal únik Křepelky a na druhé straně zachránila gólmana UK Vokatého tyč se však skóre zápasu opět měnilo, když na 2:0 zvýšil Ivan Utěšil. Začátek druhé části hráči UK pojali trochu vlažněji a tak se Engineers dostali do hry. V ú potrestal špatnou rozehrávku domácích Jakub Lištiak, který svůj nájezd na Vokatého zakonči Slováci snížili náskok UK na 1:2. Krátce před polovinou zápasu mohl stejný hráč i vyrovnat domácího brankáře opět zcela sám. Brankář UK byl však tentokrát úspěšnější a svůj celek za Teď však přišel čas útoku UK. Slovenský brankář Snopek sice nejdřív stihl zázračně zakroči který již mířil do jeho odkryté klece, ale o třicet vteřin později už Petr Novák po pěkné kapitána Hučka neminul. Pět minut před koncem druhé části navíc zvedl na 4:1 Matyáš Hložek přestávky musel slovenský gólman likvidovat ještě další dvě obrovské šance UK Praha. Třetí část začali lépe hosté a hned po první minutě hry snížil v přesilovce na rozdíl dvou Kanda. Poté se nehrál příliš pohledný hokej, kazila ho řada nepřesností. V poslední deseti nastala gólová smršť. V 51. minutě totiž přesně vypálil hráč UK Jonáš Křepelka a naznačil, v dalších minutách dít. Hráči STU se sice pokusili snížit náskok UK Praha, ale během momen obrátila a pro gólmana Techniků nastaly těžké chvíle. I když Snopka do té doby zlikvidoval Praha, nyní během pouhých 84 vteřin inkasoval hned čtyřikrát. Do černého postupně mířili P Rovný, Roman Alexa a Jan Slánský a hosté najednou prohrávali vysoko 9:2. V závěru visel ve gól, ale dvojcifernému přídělu Bratislavští nakonec přeci jen unikli. • UK Praha - STU Engineers Bratislava 9:2 (2:0, 2:1, 5:1)