The A-Bomb

Důraz na vlastní tvorbu a nekompromisní zvukové pojetí klade pražská kapela The A-Bomb, která zároveň vyžaduje plné nasazení jak od svých členů, tak i od publika. Čtyřčlenné uskupení založil před čtyřmi roky student Fakulty humanitních studií UK a zpěvák Olda Elfy Poděbradský spolu s baskytaristou a studentem politologie na Filozofické fakultě UK Jakubem Markýzem Žabou. Dnes tuto dvojici doplňuje ještě kytarista Láďa Hlava Rudčenko a bubeník Petr Monster Charvát, který na podzim také nastupuje na Fakultu humanitních studií UK.

Kapela se hlásí k proto-punku 60. a 70. let a snaží se razit si svou vlastní cestu hudebním světem. Za sebou má řadu koncertů i vystoupení na různých hudebních festivalech. V roce 2010 nahrála svoje debutové EP Living room a o rok později vydala album The A-Bomb. Během léta se skupina zavře do nahrávacího studia, kde chce nahrát a pak v samonákladu vydat nové album zatím s pracovním názvem Guns and guitars, které se má zvukově přibližovat k jejich debutu Living room.

Nejbližší koncerty:

18. 7. – Praha: Hospoda U Brouka

13. 9. – Víchová: Hájenka

27. 9. – Mariánské Lázně: RC Morrison

18. 10. – Praha: Modrá Vopice – Oktober Fuzz fest
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.