Oben ohne Orchestra

„Včera mě přepadl blbý a neodvratný pocit, že můj život už nemá vůbec žádnej smysl, je to na nic, tak sedím a koukám na praskliny v omítce, chtěl bych aspoň na chvíli ukrýt se,“ zpívá v singlu Tragikomický obraz člen funk-punkové kapely Oben ohne Orchestra Ondřej Zikmund. Vedle absolventa Evangelické teologické fakulty UK, zpěváka a basáka kapely Ondřeje Zikmunda, tvoří toto pražské uskupení jeho spolužák a dnes doktorand a člen Akademického senátu ETF UK Michael Pfann, který hraje na kytaru. Kytaristou je i další člen skupiny Ivan Ivanovič Kačur, student oboru sociální a charitativní práce na Husitské teologické fakultě UK. Rytmus trojici udává bubeník Vojtěch Polák.

Skupina hraje od roku 2010 a od té doby si ji mohly poslechnout stovky lidí na různých hudebních festivalech po celé republice. Na její první desku posluchači zatím čekají, to nejlepší z jejích nahrávek si však mohou poslechnout ZDE.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Dům číslo čtyři v Hybernské ulici zel prázdnotou celých deset let. V dubnu letošního roku jej však získala do správy Filozofická fakulta UK. Její posluchači opuštěný objekt okamžitě oživili a vytvořili zde první studentský dům v České republice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.