Tým UK poslal soupeře k ledu. Vyhrál Hokejovou bitvu pražských univerzit ****************************************************************************************** * Tým UK poslal soupeře k ledu. Vyhrál Hokejovou bitvu pražských univerzit ****************************************************************************************** Fanoušci hokeje UK zažili zápas, na který se nezapomíná. V nervy drásajícím finále Hokejov Univerzity Karlovy porazil soupeře z Českého vysokého učení technického 3:2 po samostatnýc Pražská Tipsport arena se proto krátce před půlnocí 30. října rozezněla slavnou skladbou k are the champions, kterou si společně zazpívali všichni příznivci UK s hokejovou reprezent „Ukáčko, do toho, vyhrajeme,“ povzbuzoval reprezentaci prof. Tomáš Zima, rektor UK. A nesp cesta za vítězstvím nebyla vůbec snadná. Finálový zápas byl velmi vyrovnaný. Zatímco UK di útokem i kvalitní obranou, hlavní hvězdou ČVUT byl její gólman Jaroslav Brázdil. Při samos ho však útočník UK Lukáš Rovný a pak kapitán Petr Hučko dokázali přelstít a dovedli UK za titulem. První třetina finálového utkání začala pro UK trochu smolně, když hned po prvních pár vteř faulovala a musela se v oslabené sestavě bránit útoku ČVUT. Technici ale této rychlé příle nedokázali využít a díky kvalitnímu bránění UK se jim nepodařilo předvést nějakou nebezpeč bránou gólmana UK Matěje Olivy. UK pak stabilně vyvíjela tlak na soupeře, a i když ani ona nevyužila přesilovky, krátce po skóroval Ondřej Krátký. ČVUT však rychle odpověděla a týmy do šaten odešly za stavu 1:1. Začátek druhé třetiny byl trochu rozpačitý, hráči nepředvedli žádné extra zajímavé akce, a třetiny se fanouškům v červených barvách prudce rozbušilo srdce, když se hráči UK v rychlé řítili na bránu ČVUT. Velkou příležitost ale nedokázali využít. Druhá polovina druhé části řadu bleskových útoků na obou stranách, ale přestože UK v posledních necelých dvou minutác přesilovce pořádně ČVUT zatápěla, gól především kvůli výjimečně kvalitním zákrokům brankář nepadl. Velkou šanci získat titul cítily obě soupeřící strany, proto týmy skočily do závěrečné tře elánem. ČVUT toho také hned využila a změnila stav skóre na 2:1. To hráče UK v červeném je rozpálilo a techniky zatlačili do úzkých. Klíčový moment celého utkání nastal čtyři minuty koncem, kdy sudí potrestali fauly ČVUT a výběr UK tak hrál nejdřív přesilovku pět na čtyři pět na tři. Nejúspěšnější střelec UK celého turnaje Lukáš Rovný toho využil a vyrovnal. Na hrací doby svítil na výsledném panelu výsledek 2:2. O vítězi musely proto rozhodnout až sa ve kterých se více dařilo UK. Tým spolu s celou UK se tak radoval ze zisku zlatého poháru primátora hlavního města Prahy tisíc korun a dalších věcných cen. Hokejisté UK se do finále museli probojovat přes výběr České zemědělské univerzity, na kte nemají z loňska dobré vzpomínky, protože je připravil o celkové vítězství. Tentokrát ale U výkon než loni a ČZU přestřílela 4:1. Stačila jí k tomu zkrácená hrací doba dvakrát patnác Letošní ročník Hokejové bitvy si tak všichni fanoušci UK pořádně užili, kotel UK letos pat nejplnější a hlasitým pokřikováním, pískáním a tleskáním doprovodil celou bitvou hokejisty „Vítězství určitě půjdeme oslavit, to je jasné,“ usmívala se trojice studentů 1. lékařské Katka a Jirka, kteří patřili mezi několik stovek povzbuzujících oblečených v symbolické če barvě. Výsledky Hokejové bitvy, která se uskutečnila 30. října v pražské Tipsport areně 1. místo Univerzita Karlova 2. místo České vysoké učení technické 3. místo Vysoká škola ekonomická 4. místo Česká zemědělská univerzita První zápas dne: UK – ČZU 4:1 (hrací doba 2 x 15 minut) Druhý zápas dne: VŠE – ČVUT 0:1 po samostatných nájezdech (hrací doba 2 x 15 minut) Zápas o 3. místo: ČZU – VŠE 1:2 (hrací doba 1 x 15 minut) Zápas o 1. místo: UK – ČVUT 3:2 po samostatných nájezdech (hrací doba 3 x 15 minut)