Mladí talentovaní právníci bojovali o Ceny Randovy nadace. Uspěla i studentka UK

Randova nadace se snaží podporovat nadané studenty a čerstvé absolventy právnických fakult, a udržovat tak odkaz jedné z nejvýznamnějších osobností české právní vědy, profesora Antonína Randy. Každoročně proto vybírá ty nejlepší tuzemské obhájené diplomové práce věnující se některým oblastem občanského, obchodního, finančního, evropského či mezinárodního soukromého práva a jejich autory odměňuje. Z Ceny Randovy nadace se letos může radovat i Mgr. Lucie Krtoušová, dnes již doktorandka na Právnické fakultě UK.

Ceny Randovy nadace letos převzali Jaromír Zajíc, Lucie Krtoušová a Viktor Szabo, toho však na slavnosti zastupoval Michal Kožár (zprava).

Ceny Randovy nadace letos převzali Jaromír Zajíc, Lucie Krtoušová a Viktor Szabo, toho však na slavnosti zastupoval Michal Kožár (zprava).

Lucie Krtoušová a její stejně úspěšní kolegové – Viktor Szabo z Masarykovy univerzity a Jaromír Zajíc z Univerzity Palackého – převzali z rukou Randovy nadace a advokátní kanceláře PRK Partners ocenění, jehož součástí je rovněž odměna ve výši 15 tisíc korun, na slavnostním vyhlášení Cen Randovy nadace v Karolinu ve čtvrtek 30. října v podvečer.

Lucie Krtoušová se přihlásila do soutěže o Cenu Randovy nadace se svou diplomovou prací Péče řádného hospodáře jako kritérium pro posouzení právní odpovědnosti (právně komparativní analýza). Správní rada Randovy nadace, která rozhoduje o vítězích v soutěži, jež se konala již poosmé, označila práci její a jejích dvou kolegů jako nadstandardní ve zpracování i ve volbě tématu. Ocenila též, že studenti kvalitně pracovali s domácí i zahraniční literaturou, nebáli se však předložit i své vlastní názory.

Hodnocení správní rady Randovy nadace diplomové práce Lucie Krtoušové:

Péče řádného hospodáře představuje dnes již poměrně tradiční pojem nejen českého práva obchodních korporací, byť se samozřejmě jedná o institut, který kontury práva obchodních korporací zřetelně překračuje. Z toho logicky vyplývá, že péče řádného hospodáře není nikterak výjimečným předmětem zájmu kvalifikačních prací. To ovšem neznamená, že se jedná o téma jednoduché ke zpracování, zejména má-li být kvalifikační práce přínosná. Autorka této práce si tedy nejenom zvolila náročné téma, ale nadto se rozhodla zpracovat práci metodou právně komparativní, která bývá jednou z nejobtížnějších. Předložená diplomová práce srovnává českou právní úpravu, otázky odpovědnosti statutárů s britským právem, tudíž pracuje ve velkém rozsahu se zahraniční literaturou. Práce je diskuzní a vyvolává zcela legitimní otázky, což lze od kvalitní diplomové práce očekávat.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.