DiJazzTiva

Když se koná nějaká společenská událost na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové, rozhodně na ní nesmí chybět DiJazzTiva. Tato jazzová a swingová kapela vznikla v roce 2010 a tvoří ji z převážné většiny studenti, respektive dnes již absolventi Farmaceutické fakulty UK. Ti, kteří si přijdou poslechnout v současné době dvanáctičlenný ansámbl DiJazzTivy, se mohou těšit na jejich podání hitů Duka Ellingtona, Glenna Millera nebo Herbieho Hancocka. Skupina občas zabrousí i do vod funky a publikum rozvlní v rytmu hudby Jamese Browna. Kapela nejčastěji vystupuje v Hradci Králové a jeho blízkém okolí, ráda vyjede ale i za hranice tohoto regionu.

Kapelu dnes tvoří:

Martin Berdych – trombon, bandleader (čerstvý absolvent FaF UK)

Petr Hruška – trumpeta (student FaF UK)

Luboš Knejp – trumpeta

Kateřina Musilová – klarinet, alt sax (studentka FaF UK)

Petra Molnárová – klarinet, tenor sax (čerstvá absolventka FaF UK, v doktorském studiu pokračuje na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové)

Daniel Sander – tenor sax (absolvent FaF UK)

Anna Málková – alt sax (student FaF UK)

Ondřej Vidrna – piano (čerstvý absolvent FaF UK)

Tomáš Pivonka – bicí

Karolína Píšová – baskytara (studentka FaF UK)

Tomáš Novotný – kytara

Karolína Daoudová – zpěv
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.