DiJazzTiva

Když se koná nějaká společenská událost na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové, rozhodně na ní nesmí chybět DiJazzTiva. Tato jazzová a swingová kapela vznikla v roce 2010 a tvoří ji z převážné většiny studenti, respektive dnes již absolventi Farmaceutické fakulty UK. Ti, kteří si přijdou poslechnout v současné době dvanáctičlenný ansámbl DiJazzTivy, se mohou těšit na jejich podání hitů Duka Ellingtona, Glenna Millera nebo Herbieho Hancocka. Skupina občas zabrousí i do vod funky a publikum rozvlní v rytmu hudby Jamese Browna. Kapela nejčastěji vystupuje v Hradci Králové a jeho blízkém okolí, ráda vyjede ale i za hranice tohoto regionu.

Kapelu dnes tvoří:

Martin Berdych – trombon, bandleader (čerstvý absolvent FaF UK)

Petr Hruška – trumpeta (student FaF UK)

Luboš Knejp – trumpeta

Kateřina Musilová – klarinet, alt sax (studentka FaF UK)

Petra Molnárová – klarinet, tenor sax (čerstvá absolventka FaF UK, v doktorském studiu pokračuje na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové)

Daniel Sander – tenor sax (absolvent FaF UK)

Anna Málková – alt sax (student FaF UK)

Ondřej Vidrna – piano (čerstvý absolvent FaF UK)

Tomáš Pivonka – bicí

Karolína Píšová – baskytara (studentka FaF UK)

Tomáš Novotný – kytara

Karolína Daoudová – zpěv
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.