Nejappky


Pocket Physics

Zdarma pro Android (pro iOS placená alternativa)

Jedinečná aplikace v podstatě pro každého, kdo si alespoň čas od času potřebuje osvěžit fyzikální znalosti. Přehledně a na relativně malé ploše obsáhne minimálně středoškolskou látku, chválí si ji ale i studenti vysokoškolských technických oborů. A základní informace tu jsou k dispozici tak polopaticky, že jim porozumí každý – i jedinec přírodními vědami zasažený jen minimálně. Jediné podmínky jsou, že musíte umět anglicky a mít telefon s Androidem. Majitelům iPhonů a iPadů lze doporučit podobnou aplikaci Tahák do fyziky, která – jak ostatně název napovídá – pochází z české dílny, a cizí jazyky tudíž nevyžaduje. Je však o něco méně obsáhlá (byť běžným laikům bohatě stačí) a není zdarma, za stažení zaplatíte cca 25 Kč.

Pocket Physics

Šifrovací pomůcky Absolutno

Zdarma pro Android

Máte rádi nejrůznější dobrodružné hry se šiframi, jako jsou Tmou, Bedna, Lhota Trophy a podobně? Nebo dokonce pořádáte dětské tábory, případně vedete turistický nebo skautský oddíl? V tom případě je tahle jednoduchá aplikace opravdu neocenitelná. Najdete tu nejen základní šifrovací systémy (morseovka, semafor, vlajková abeceda apod.), ale i složitější varianty typu různých transpozičních šifer, datumovky apod. Aplikace funguje oběma směry, takže dokáže jak luštit zadané šifry, tak i požadovaným způsobem zašifrovat běžný text.

Šifrovací pomůcky Absolutno

Autoškola – testy

Zdarma pro Android / 75 Kč pro iOS

Nedá se nic dělat, aplikace usnadňují život opravdu hodně – a na téhle se to dobře předvádí. Předchozí generace adeptů řidičského umění se v autoškole učily z nepřehledných a nepohodlných knižních příruček, o interaktivitě tehdy nebylo ani ponětí. Později se začaly objevovat verze pro běžný web, ale pořád to ještě nebylo ono – cestou do školy nebo do práce v tramvaji či metru se znalosti testují přece jen pohodlněji. Můžete volit kompletní testy nebo se soustředit jen na některé oblasti, samozřejmostí jsou otázky pro všechny skupiny motorových vozidel. Pokud vám některé téma dělá problémy, lze filtrovat otázky tak, abyste si procvičovali právě tuhle látku. Jen řídit u zkoušky pak už musíte sami. Verze pro iOS není zdarma, ale na rozdíl od varianty pro Android je k dispozici i off-line.

Autoškola – testy


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.