Nejappky

WhatsApp

Zdarma pro Android/iOS na první rok (poté cca 20 Kč ročně)

Jedna z nejznámějších mobilních aplikací na světě se u nás pořád neuchytila tolik jako třeba v USA nebo ve Velké Británii, takže stojí za to se o ní zmínit. Jde v podstatě o obyčejný nástroj pro instant messaging neboli posílání zpráv, funguje tedy podobně jako staré dobré ICQ nebo Facebook Messenger. Systém je ovšem dokonale spolehlivý (údajně ještě ani jednou nespadl) a ovládání zvládne i pětileté dítě, případně jeho babička. Za pozornost stojí i životní příběh autora systému Jana Kouma – coby ukrajinský emigrant pobíral v USA podporu v nezaměstnanosti, pak dostal jeden dobrý nápad a o pár let později aplikaci prodal Marku Zuckerbergovi z Facebooku za 19 miliard dolarů.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp

iMathematics

Zdarma pro Android/iOS (základní verze)

Pokud vás baví matematika, tuhle aplikaci musíte mít – a vůbec nezáleží na tom, zda se na MFF UK zabýváte složitou teorií her, nebo si prostě jen rádi pro zábavu hrajete s čísly. Najdete tu tisíce vzorečků a geometrických nákresů, více než padesát kvízů, návod na logické řešení matematických problémů, grafy, prostě všechno, co by člověka mohlo zajímat. Za zmínku stojí třeba automatická kalkulačka kvadratických rovnic, tedy něco, co kdysi uměl každý středoškolák, ale rychle se to zapomíná.

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.droidtech.imathematica&hl=cs


Skeptical Science

Zdarma pro iOS

Studnice praktických a věcných informací týkajících se jednoho z palčivých problémů současných přírodních věd, tedy globálního oteplování. Na první pohled se aplikace jeví jako „klacek na popírače“ – jako nástroj, jenž je určen zejména těm, kteří s tezí o oteplování souhlasí. Záhy však uživatelé zjistí, že se nejedná o žádný propagandistický nástroj, naopak: k dispozici jsou věcné informace a své názory si na jejich základě nejspíš poopraví i mnozí ekologičtí aktivisté. Na verzi pro Android se bohužel zatím stále čeká.

https://itunes.apple.com/us/app/skeptical-science/id353938484?mt=8
 


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.