The Spankers

Fanouškům tuzemských hudebních festivalů netřeba představovat. The Spankers patří v současné době k nejlepším kapelám české urban music. Za sebou mají vystupování na takových vyhlášených akcích, jako jsou Colours of Ostrava, Mighty Sounds, Rock for People nebo Trutnov Open Air. Skupina s obrovskou energií kombinuje ska, reggae, funky, rock, rap i country a vytváří styl, kterému se říká off-beat pop. Debutové album Boom! Bang! Pow! You Know… vydali v roce 2010 a hned se umístilo na druhém místě v rámci žánrových cen Anděl 2010.

Kapela, kterou tvoří zpěvačka Elén Berešová, kytarista František Albrecht, baskytarista Zaya Ganbold, bubeník Tomáš Knotek, altsaxofonista Jakub Cirkl, tenorsaxofonista Přemek Zajíček, trumpetista Jaroslav Kohoutek a klávesista Adam Novotný, jenž je studentem Filozofické fakulty UK, už má za sebou hraní nejen v České republice, ale i v Brazílii, Německu nebo na Slovensku. „Reggae all night“ s The Spankers si mohli užít také ti, kdo vyrazili na březnový Reprezentační ples Univerzity Karlovy.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Dům číslo čtyři v Hybernské ulici zel prázdnotou celých deset let. V dubnu letošního roku jej však získala do správy Filozofická fakulta UK. Její posluchači opuštěný objekt okamžitě oživili a vytvořili zde první studentský dům v České republice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.