Zápisky z archeologické výpravy do Abúsíru

Jen co archeolog Českého egyptologického ústavu FF UK Jan Turek doma vyklepal písek z bot, který tam nasbíral při expedici v Súdánu, vypravil se za svými kolegy do Egypta do oblasti Abúsír. Jak probíhají archeologické práce v této lokalitě, můžete nyní pravidelně sledovat na jeho blogu.

30. dubna 2015

První pozdrav z Egypta

Zápisky z archeologické výpravy do Súdánu

Vypravte se s archeologem Českého egyptologického ústavu FF UK Janem Turkem na expedici do Súdánu. S jeho blogem se vydáte na sever země do lokality Usli na území historické Núbie, kde vědci pátrají po pozůstatcích starověkých kultur.

24. března 2015

Poslední zpráva už z domova

13. března 2015

Expedice funguje jako jedna velká rodina

12. března 2015

Zvýšená míra komunikace celou expedici oživila

9. března 2015

Ahoj, přátelé dobrého jídla!

6. března 2015

Znovu u Nilu

4. března 2015

Ahoj doma!

2. března 2015

Expedice v Usli se rozšířila o nového člena
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Dům číslo čtyři v Hybernské ulici zel prázdnotou celých deset let. V dubnu letošního roku jej však získala do správy Filozofická fakulta UK. Její posluchači opuštěný objekt okamžitě oživili a vytvořili zde první studentský dům v České republice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.