Studentský festival představí všem JINOnice Jinak. Nasedněte na metro a přijeďte se přesvědčit

Chcete se potkat se superhrdiny? Pak v sobotu 28. března vyrazte do areálu UK v pražských Jinonicích na studentský festival. Ten den se totiž představí JINOnice Jinak.

Festival přilákal do Jinonic v minulých letech desítky lidí

Festival přilákal do Jinonic v minulých letech desítky lidí

„Festival JINOnice Jinak pořádáme již poněkolikáté. Cílíme především na studenty, jde nám o to, aby se potkávali i během svého volného času. Na akci bychom ale rádi pozvali také obyvatele Jinonic a z okolí, aby viděli, čím se dnes studenti baví a co dělají, a užili si spolu s nimi trochu zábavy. Chtěli bychom takovými akcemi trochu oživit celý jinonický areál,“ zdůraznila jedna z organizátorek festivalu a studentka Fakulty humanitních studií UK Anna Králová.

Pro osvěžení nechybělo ani něco dobrého ze studentské kuchyně

Pro osvěžení nechybělo ani něco dobrého ze studentské kuchyně

O tom, že Jinonice budou o víkendu vypadat opravdu trochu jinak, svědčí program festivalu. Kromě oblíbených divadelních vystoupení, kterým bude vévodit Teritoriální tyjátr studentů Fakulty sociálních věd UK, se návštěvníci festivalu mohou těšit i na pravou „undergroundovou“ zábavu, protože za hudebními vystoupeními se budou muset vydat až do jinonických podzemních garáží. A kdo by se chtěl potkat se superhrdiny, kteří tvoří celý leitmotiv studentského festivalu, může se zúčastnit workshopů věnovaných komiksu. Pro společensky angažovanější návštěvníky zase organizátoři připravili panelovou debatu na téma squatting, v níž dojde i na problematiku žižkovské kliniky.

Celý festival se uskuteční od 13 do 21 hodin v areálu Univerzity Karlovy na Praze 5, jen pár kroků od zastávky metra Jinonice. Přístupný je studentům i široké veřejnosti zdarma.

Detailní program festivalu JINOnice Jinak najdete ZDE.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.