Mistři! Hokejisté UK vyhráli i druhý ročník evropské univerzitní ligy ****************************************************************************************** * Mistři! Hokejisté UK vyhráli i druhý ročník evropské univerzitní ligy ****************************************************************************************** Hokejisté Univerzity Karlovy [ URL "http://hokejuk.cz/"] po roce opět zažívají pocity vítě univerzitní hokejové ligy [ URL "http://www.euhl.eu/"] . Ve druhém finálovém utkání, které na Hvězdě ve středu 15. dubna, udolali celek UMB z Banské Bystrice jediným gólem a v sérii zápasy. Rozhodující trefu celé sezony obstaral Karel Herr, který ve 46. minutě využil přes Hokejisté Univerzity Mateja Bela se viditelně poučili z tragické úvodní třetiny domácího z hrál v pondělí na Slovensku, a do odvety v Praze vstoupili mnohem koncentrovaněji. Hosté s dokonce vyzkoušeli přesilovou hru, ale při ní jen rozchytali brankáře UK Vokatého. Ještě l dostal v 7. minutě tým UK, který hrál vylepšenou verzi početní výhody – tedy 4 na 3, tento vyznamenal Bezek v brance UMB. Oba gólmani kralovali i v dalším průběhu utkání, šance se totiž rodily jedna za druhou, Vo však měli svůj den. Úvod druhé periody patřil díky dvěma po sobě jdoucím přesilovkám hokej Bystrice, při rovnovážném počtu hráčů zase byli o něco aktivnější Pražané, které hnala dop zaplněná tribuna stadionu Hvězda Praha. Čekání na první gól ale pokračovalo i nadále, a to až do 46. minuty, kdy hrálo mužstvo UK Slánský posunul puk na obránce Karla Herra a ten v čase 45:52 konečně zlomil Bezkovo kouzl snažili přidat i pojistku, s postupujícím časem se však dopředu stále více tlačili i hokej tým musel několikrát podržet Vokatý. V závěru utkání to hostující kouč Opáth zkusil i s pr a šesti bruslaři v poli. Domácí se ovšem náporu soupeře již ubránili, a po závěrečné sirén jejich obrovská radost. Hokejisté UK Praha po roce opět zažívají pocity týmu, který mohl zvednout nad hlavu Sekerá • UK Praha – UMB v Banskej Bystrici 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Ve druhém ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy bojovalo o vítězství devět týmů z Čes studující na vysokých školách. AKADEMICI PLZEŇ – Západočeská univerzita v Plzni, Lékařská fakulta UK v Plzni DIPLOMATS PRESSBURG – Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha, Vzdelávací a ko GLADIATORS TRENČÍN – Vysoká škola manažmentu – City University, Trenčianska univerzita Ale PANEUROPA KINGS – Paneurópska vysoká škola PEVS, Bratislava SLAVIA STU – Slovenská technická univerzita v Bratislave UHT DUKES GRAZ – Karl-Franzens-Universität Graz, Technische Universität Graz, Medizinische UMB BANSKA BYSTRICA– Univerzita Mateja Bela, Banská Bystrica UK PRAHA – Univerzita Karlova, Praha UTB ZLÍN – Univerzita Tomáše Bati, Zlín