FTVS UK uspořádala pro všechny zájemce goalballový den

V listopadu pořádalo Centrum sportovních aktivit zdravotně postižených studentů UK ve spolupráci se sportovním klubem Perun informační akci o paralympijském sportu goalball pro zrakově postižené.

V goalballu se proti sobě utkají dvě tříčlenná družstva. Hraje se v tělocvičně na volejbalovém hřišti, branky jsou velké přes celou šířku hřiště. Cílem hry je vstřelit hodem více gólů než soupeř. Podmínkou je, že míč musí dopadnout na zem před vyznačeným územím. Navíc hráči používají klapky na oči, aby se vyrovnal stupeň zrakového postižení. K určení pozice míče na hřišti využívají sluch, proto jsou uvnitř míče rolničky, které při jeho pohybu zvoní.

Cílem této propagační akce bylo oslovit studenty UK i co nejširší veřejnost a seznámit je s touto netypickou a zajímavou hrou. Každý účastník měl také možnost si goalball osobně vyzkoušet. V průběhu celého dne proběhly i exhibiční ukázky zápasů s hráči, kteří hrají goalballovou ligu, včetně českých reprezentantů.

Na organizaci se podíleli studenti FTVS UK, velkou skupinu hráčů tvořily zrakově postižené děti ze školy Jaroslava Ježka.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.