Svatoštěpánské setkání Klubu Alumni proběhlo v kostele Panny Marie Vítězné

Na svátek svatého Štěpána se v odpoledních hodinách konalo tradiční setkání Klubu Alumni UK, tedy zaměstnanců, přátel a absolventů Univerzity Karlovy a také univerzity třetího věku. Tentokrát se sraz uskutečnil v kostele Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského v Karmelitské ulici na Malé Straně. Významný raně barokní kostel proslul zejména soškou Pražského Jezulátka.

Zástupce řádu karmelitánů pozdravil návštěvníky v zaplněném kostele. Krátce pohovořil o historii budovy a také o řádu bosých karmelitánů. Ten má na starosti péči o sošku Pražského jezulátka, které se po revoluci vrátilo zpět do kostela. Setkání alumni zahájil profesor Tomáš Zima, rektor Univerzity Karlovy, a všem popřál klidné vánoční svátky. Následně kostel rozezněly koledy, jež dokreslily sváteční atmosféru odpoledne. Hlavním bodem setkání pak byl odborný výklad, kterého se ujal profesor Jan Royt, prorektora Univerzity Karlovy. Hovořil o zdejším kostele, jeho historii a symbolice obrazů, které si zde návštěvníci mohou prohlédnout.

Účastníci si pochvalovali zejména milou vánoční atmosféru a také řadu zajímavostí, které měli možnost se o tomto slavném pražském kostele dozvědět.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.