Kdo jsou „neviditelní lidé“ UK? Představí je unikátní kalendář magazínu Forum

Redakce Fora se letos poprvé rozhodla vytvořit vlastní kalendář. Jeho obsah nepředstavuje ani věda, ani univerzitní akce, jimž se redakční články v průběhu roku převážně věnují. Hlavními hrdiny se stali „neviditelní lidé“, jejichž jména často ani neznáte, ale kteří jsou pro chod univerzity důležití.

„Většina kalendářů, jež na univerzitě nebo na fakultách doposud vznikla, představovala vědecké či pedagogické osobnosti, zajímavá místa nebo výsledky vědeckého bádání. My jsme se rozhodli jít jinou cestou. Chtěli jsme vzdát hold zaměstnancům rektorátu, kteří nejsou tolik vidět a jejichž jména málokdo zná, ale bez nichž by univerzita nemohla fungovat,“ vysvětluje šéfredaktorka Fora Petra Köpplová.

Dvanáct listů měsíců tak nese profesionální portréty vrátného či šatnářky Karolina, lázeňské, řidiče rektora, topiče či varhaníka. Nechybí ani krátké medailonky, které prozradí, co mají portrétovaní rádi nebo kde působili dříve. Za objektivem se vystřídali redakční fotografové Jiří Hroník, Vladimír Šigut, René Volfík a Luboš Wišniewski, grafického ztvárnění se ujalo studio Designiq, které stojí i za zpracováním magazínu Forum.

Kalendář Neviditelní lidé je neprodejný, většina výtisků byla rozdána u příležitosti nového roku v rámci rektorátu a fakult. Aby se s jeho obsahem mohli seznámit i ostatní zájemci, bude představen v příštím čísle magazínu Forum a také  prostřednictvím univerzitního Facebooku.   


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.