Basketbalistky UK si přivezly stříbro z bejrútského sportovního festivalu univerzit

Až do Libanonu si pro pohár „dodriblovaly“ basketbalistky Univerzity Karlovy. Šestice studentek uspěla na Mezinárodním sportovním festivalu univerzit v Bejrútu, který se konal od 23. do 26. března. Děvčata dosáhla na druhé místo a z Blízkého východu si přivezla kromě výjimečných zážitků i pohár a medaile.

I za druhé místo pořádný pohár

I za druhé místo pořádný pohár

O organizaci sportovního mítinku se postarala Univerzita svatého Josefa v Bejrútu. Cílem akce bylo studenty nejenom trochu rozpohybovat a vytáhnout z knihoven a od počítačů, ale také je seznámit s libanonskou kulturou a tradicemi. Během týdne, který v zemi strávili, se jim velmi pozorně věnovali kolegové z hostitelské univerzity. Reprezentantky UK proto na výlet vzpomínaly s velkým nadšením.

„Dva dny jsme hrály, tři dny jsme mohly cestovat po Libanonu, kterým nás provázeli místní studenti. Seznámili nás s kulturními zvyky země, nechali nás ochutnat tradiční kuchyni, prováděli nás Bejrútem i okolím,“ vzpomínala posluchačka Fakulty sociálních věd UK Monika Bicanová. „Z celého sportovního setkání pro mě bylo největším zážitkem samotné slavnostní zahájení. Sportovci z každé země dostali svou vlajku, hrály se hymny účastnických států. Byla to velká show, organizátoři si na tom dali opravdu hodně záležet. Už jenom jak velký pohár jsme dostaly za druhé místo,“ usmívala se. Zlato zůstalo v Libanonu, vybojovaly si ho hráčky z Univerzity Ducha svatého v Kasliku. Třetí skončily studentky Libanonsko-americké univerzity v Bejrútu.

Letos se konal již osmý ročník tohoto sportovního setkání. Studenti bojovali o vítězství v řadě disciplín od plavání, tenisu až po volejbal nebo futsal. Reprezentantky UK postup na bejrútský mítink vyhrály na mezinárodním putovním turnaji Euroijada, který se konal loni na podzim v Praze.

Pod vedením trenéra Dominika Adáška si z Mezinárodního sportovního festivalu univerzit v Bejrútu přivezly pohár a medaile za druhé místo basketbalistky Monika Bicanová (FSV UK), Karolína Žampová (FF UK), Aneta Krobová (FTVS UK), Vanda Papežová (FTVS UK), Michaela Malá (FHS UK) a Kristina Michálková (čerstvá absolventka FHS UK).
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.