Tým UK Praha počtvrté zvítězil v Evropské univerzitní hokejové lize

Ani v této sezoně nenašel hokejový výběr Univerzity Karlovy v Evropské univerzitní hokejové lize přemožitele. Boj o prvenství byl nicméně napínavý do poslední buly, tým UK našel velmi vyrovnaného soupeře z Univerzitou Mateje Bela v Banské Bystrici. Finálová série se proto vůbec poprvé v historii turnaje musela hrát na tři vítězná utkání.

Hokejový výběr UK se raduje z vítězství v Evropské univerzitní hokejové lize už počtvrté

Hokejový výběr UK se raduje z vítězství v Evropské univerzitní hokejové lize už počtvrté

První utkání týmů, které bojovaly o vítězství v evropském turnaji, rozhodl až v 17. minutě prodloužení hraného tři na tři Václav Krudenc z UK gólem, jímž zápas uzavřel na 2:1. Výběr UK tak zahájil finálovou sérii na domácím ledě hned prvním vítězstvím. Druhé utkání skončilo opět po vyrovnané bitvě rozdílem jediné branky ve prospěch Univerzity Karlovy, když se domácím hráčům podařilo odskočit vždy na rozdíl jedné branky a díky tomu dovést toto utkání do vítězného konce v poměru 4:3. Rozhodující branku vstřelil kanonýr domácích Martin Slánský.

Série se stěhovala za stavu 2:0 ve prospěch týmu UK Praha na Slovensko na horký led banskobystrické UMB, kde se domácí chtěli pokusit o prodloužení série na maximální počet utkání, a dostat tak finálovou sérii zpět na led týmu z hlavního města ČR.

Třetí utkání bylo velmi bohaté na branky. Padlo jich rovných jedenáct, o vítězi však opět rozhodovala jen jedna jediná. Tentokrát se z triumfu radoval slovenský domácí tým, který v posledních deseti minutách zápasu předvedl neuvěřitelný obrat a třemi rychlými góly si vydobyl šanci bojovat dál o stříbrný pohár. Ten v předchozích třech sezonách vždy skončil v rukou hráčů UK Praha. Obrat UMB dokonal minutu před koncem důrazný Matúš Kamzík, který v utkání zaznamenal čtyři kanadské body a stal se klíčovým hráčem svého týmu na cestě za prvním vítězstvím v sérii.

Čtvrté utkání se konečným skóre vymykalo všem předešlým zápasům. Z týmu UMB byla cítit obrovská vůle zopakovat výsledek posledního utkání a množství vypracovaných šancí to dokazovalo. Všechny naděje domácích však rozbíjel vynikajícím výkonem brankář UK Praha Matěj Oliva, který naskočil do finálové série poprvé.

Utkání rozhodla druhá třetina a chyby v rozehrávce domácích, které potrestal Petr Novák. Tým UK se dostal do vedení 2:0 a sen o čtvrtém titulu v řadě se pomalu stával skutečností. Výběr UMB se ale nevzdával, a jak dokázal v předchozím zápase, poradil si i s dvoubrankovým mankem. Ve 44. minutě vykřesal jiskru naděje pro domácí Mendel snížením na 1:2. Drama v závěru čtvrtého utkání však rázně odmítli Petr Hučko a Lukáš Kasala, kteří získali pro tým z UK tříbrankový náskok. Gólem do prázdné branky při power play UMB pečetil třetí a rozhodující vítězství týmu UK Praha Petr Svoboda.

Po dramatických bitvách se pražskému týmu podařilo prodloužit svoji nadvládu v EUHL a navýšit počet získaných titulů na čtyři. Hokejisté UK jsou tak stále jediným výběrem, který od historicky prvního ročníku EUHL dokázal v každé sezoně odejít s pohárem v rukou, a potvrdil tím roli nejúspěšnějšího celku základní části a celé historie EUHL.




Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování




Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.