„Přísahejme na vlastní!“ volá Fakulta sociálních věd UK

Fakulta sociálních věd UK je na světě již 25 let. Za tuto dobu se stala uznávanou univerzitní součástí s nezanedbatelným přesahem k občanské společnosti. Jediná věc fakultě stále chybí – vlastní insignie.

Dlouhých dvacet pět let skládají studenti FSV UK své imatrikulační sliby a promoční přísahy na žezla zapůjčená od ostatních fakult univerzity. Situaci se rozhodli změnit zástupci Institutu komunikačních studií a žurnalistiky a Institutu ekonomických studií FSV UK, kteří iniciovali vznik crowdfundingové kampaně Přísahejme na vlastní!, která byla 4. dubna 2017 spuštěna na portálu HitHit.

Cílem veřejně sbírky je do 19. května 2017 vybrat 600 000 Kč, jež fakultě poslouží k realizaci návrhu akademického sochaře Otmara Olivy. Světově uznávaného umělce kontaktoval tehdejší děkan FSV UK profesor Miloslav Petrusek již před dvaceti lety, na jeho jednání fakulta před časem navázala. Získání potřebné částky je posledním krokem k naplnění snu o vlastních insigniích.

Motivem nových insignií by se měla stát „společnost jako na dlani“, reprezentovaná zeměkoulí spočívající na konečcích prstů lidské ruky. Každý prst symbolizuje jeden z oborů pěstovaných na fakultě, které dohromady studentům podávají přehled o lidské společnosti „jako na dlani“.

Otmar Oliva má s tvorbou univerzitních odznaků bohatou zkušenost, insignie již zhotovil pro brněnskou Janáčkovu akademii múzických umění. Jeho dílo zdobí např. kapli Jana Pavla II. ve Vatikánu, chrám Panny Marie Matky církve v Mariboru či chrám Panny Marie Vítězné v Praze.

Dárci si za svůj finanční příspěvek mohou vybrat hned z několika typů odměn. V nabídce je např. vstupenka na slavnostní uvedení insignií, které by se mělo uskutečnit v historických prostorách Karolina, dále hrneček z limitované edice FSV UK nebo designové retro tričko. Na opravdové nadšence pak čekají odlitky insignií.

Přispívat je možné do 19. května 2017 prostřednictvím portálu HitHit: https://www.hithit.com/cs/project/3532/prisahejme-na-vlastni


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.