Fakulta tělesné výchovy a sportu UK pořádá příměstský tábor i pro handicapované děti

I handicapované děti si budou moci užít sportování a zábavu na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK. Fakulta se už pátým rokem otvírá na celé léto dětem a připravuje pro ně týdenní příměstské tábory. Letos poprvé bude jeden z nich určen i malým sportovním nadšencům se specifickými tělesnými potřebami.

Na dětském příměstském táboře FTVS UK si mohou zasportovat i handicapované děti

Na dětském příměstském táboře FTVS UK si mohou zasportovat i handicapované děti

Hlavním lákadlem příměstských táborů FTVS UK je to, že si děti během týdne, který stráví na sportovištích fakulty i výlety po okolí, vyzkoušejí aktivity, k nimž se běžně nedostanou. Zvlášť to platí právě pro handicapované. Pod dohledem studentů oboru aplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami zjistí, jaké sporty jsou pro ně nejvhodnější a také nejzábavnější.

Do integrované skupiny se mohou hlásit děti s poruchami zraku, tělesným postižením nebo vývojovou dysfázií a také jejich sourozenci či kamarádi. „Program budeme připravovat na míru dětem, sestavovat ho budeme až podle toho, kdo se nám přihlásí, zda to budou děti spíše tělesně, nebo třeba zrakově postižené. Naše svěřence se budeme navíc snažit připojit i k ostatním skupinkám, plánujeme společné výlety a hry,“ vysvětlila Karolína Turková, jedna ze studentek, jež se bude o děti starat a která se v rámci své bakalářské práce zabývá právě tím, jak úspěšně zorganizovat tábory pro zdravotně handicapované.

Sportovní léto určené dětem od 6 do 15 let se koná na fakultě po týdenních cyklech od poloviny července až do konce srpna. Jeho kapacita už je téměř naplněna. V integrované skupině je však stále dostatek volných míst. Tábor pro handicapované děti se bude konat od 31. července do 4. srpna každý den vždy od 8 do 17 hodin. Rodiče dětí za něj zaplatí 2500 korun.

Chcete své děti přihlásit na některý ze sportovních příměstských táborů FTVS UK? Veškeré potřebné informace a kontakty najdete ZDE.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.