Přírodovědná školka Rybička otvírá zájmové kurzy už pro tříleté děti. Startují v říjnu

I předškoláci mohou chodit na Přírodovědeckou fakultu UK. Fakultní mateřská škola Rybička otvírá v novém školním roce řadu zájmových kroužků určených malým zvědavcům. Objevovat svět budou moci v přírodovědných a chovatelských kurzech, něco pěkného pro radost si vyrobí v keramických dílnách a na hodinách angličtiny zase zjistí, že to je hravý a zábavný jazyk.

Z malých přírodovědců se mohou jednou stát velcí vědci

Z malých přírodovědců se mohou jednou stát velcí vědci

Rybička je ideální pro všechny malé objevitele, kteří mají rádi přírodu. Škola totiž sídlí takřka v areálu Botanické zahrady PřF UK Na Slupi, navíc má vlastní zookoutek, kde žijí slepice, morčata, králík, rybičky, agamy, gekončíci, oblovky nebo třeba pakobylky. S nimi i s dalšími zvířaty se zájemci ve věku od čtyř nebo šesti let detailně seznámí na dvou kurzech.

„Otvíráme dva přírodovědné kurzy, jeden určený úplně těm nejmenším a druhý pro malé školáky do devíti let. Děti tyto kroužky velmi baví. Čeká je řada pokusů z oblasti biologie, chemie i fyziky. Rozšíří si znalosti o zvířatech i rostlinách, naučí se o ně starat, budou chodit do fakultní botanické zahrady. Vše je propojeno hrami a výtvarnou činností. Lektorkou je doktorandka naší fakulty, která zároveň studuje předškolní pedagogiku. Má přírodovědné vzdělání i velmi vstřícný a přátelský přístup k dětem, což je ideální kombinace,“ podotkla ředitelka školky Mgr. Petra Černá.

Mateřská škola otevře veřejnosti také svou keramickou dílnu, kde přivítá ty úplně nejmenší i dospělé. Velmi oblíbené jsou podvečerní rodinné dílny, kam mohou chodit děti společně se svými rodiči. „Kurz keramiky rodičů s dětmi se loni moc líbil. Za režijní cenu se může celá rodina sejít a společně něco tvořit. Hlína je výborný terapeutický materiál, doma s dětmi z ní obvykle netvoříme, takto si lze vyzkoušet něco výjimečného,“ upozornila Petra Černá.

Rybička chystá také kurzy angličtiny pro nejmenší děti a předškoláky. Hravou formou si na nich účastníci osvojí první anglická slova i celé fráze, porozumějí pohádce, naučí se spoustu básniček a písniček a hlavně poznají, že mluvit anglicky je zábava.

Všechny kroužky začínají první říjnový týden. Rodiče na ně mohou přihlašovat své potomky v průběhu celého září až do naplnění kapacity. Všechny kurzy jsou rozděleny podle věku dětí a svým obsahem respektují jejich možnosti. Detailní popis, rozvrh a ceny jsou uveřejněny na stránkách přírodovědné školky Rybička.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Dům číslo čtyři v Hybernské ulici zel prázdnotou celých deset let. V dubnu letošního roku jej však získala do správy Filozofická fakulta UK. Její posluchači opuštěný objekt okamžitě oživili a vytvořili zde první studentský dům v České republice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.