Přírodovědná školka Rybička otvírá zájmové kurzy už pro tříleté děti. Startují v říjnu

I předškoláci mohou chodit na Přírodovědeckou fakultu UK. Fakultní mateřská škola Rybička otvírá v novém školním roce řadu zájmových kroužků určených malým zvědavcům. Objevovat svět budou moci v přírodovědných a chovatelských kurzech, něco pěkného pro radost si vyrobí v keramických dílnách a na hodinách angličtiny zase zjistí, že to je hravý a zábavný jazyk.

Z malých přírodovědců se mohou jednou stát velcí vědci

Z malých přírodovědců se mohou jednou stát velcí vědci

Rybička je ideální pro všechny malé objevitele, kteří mají rádi přírodu. Škola totiž sídlí takřka v areálu Botanické zahrady PřF UK Na Slupi, navíc má vlastní zookoutek, kde žijí slepice, morčata, králík, rybičky, agamy, gekončíci, oblovky nebo třeba pakobylky. S nimi i s dalšími zvířaty se zájemci ve věku od čtyř nebo šesti let detailně seznámí na dvou kurzech.

„Otvíráme dva přírodovědné kurzy, jeden určený úplně těm nejmenším a druhý pro malé školáky do devíti let. Děti tyto kroužky velmi baví. Čeká je řada pokusů z oblasti biologie, chemie i fyziky. Rozšíří si znalosti o zvířatech i rostlinách, naučí se o ně starat, budou chodit do fakultní botanické zahrady. Vše je propojeno hrami a výtvarnou činností. Lektorkou je doktorandka naší fakulty, která zároveň studuje předškolní pedagogiku. Má přírodovědné vzdělání i velmi vstřícný a přátelský přístup k dětem, což je ideální kombinace,“ podotkla ředitelka školky Mgr. Petra Černá.

Mateřská škola otevře veřejnosti také svou keramickou dílnu, kde přivítá ty úplně nejmenší i dospělé. Velmi oblíbené jsou podvečerní rodinné dílny, kam mohou chodit děti společně se svými rodiči. „Kurz keramiky rodičů s dětmi se loni moc líbil. Za režijní cenu se může celá rodina sejít a společně něco tvořit. Hlína je výborný terapeutický materiál, doma s dětmi z ní obvykle netvoříme, takto si lze vyzkoušet něco výjimečného,“ upozornila Petra Černá.

Rybička chystá také kurzy angličtiny pro nejmenší děti a předškoláky. Hravou formou si na nich účastníci osvojí první anglická slova i celé fráze, porozumějí pohádce, naučí se spoustu básniček a písniček a hlavně poznají, že mluvit anglicky je zábava.

Všechny kroužky začínají první říjnový týden. Rodiče na ně mohou přihlašovat své potomky v průběhu celého září až do naplnění kapacity. Všechny kurzy jsou rozděleny podle věku dětí a svým obsahem respektují jejich možnosti. Detailní popis, rozvrh a ceny jsou uveřejněny na stránkách přírodovědné školky Rybička.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.