Seniory rozhýbe akce Sportujeme v každém věku

O tom, že sportovat se dá v každém věku, už popáté přesvědčí seniory Fakulta tělesné výchovy a sportu UK ve spolupráci s radnicí Prahy 6. V pondělí 25. září se v areálu fakulty bude konat jednodenní sportovní festival určený široké veřejnosti starší šedesáti let. Zájemci se budou moci zúčastnit netradičního sedmiboje, ve kterém si vyzkoušejí třeba lukostřelbu nebo finskou hru mölkky, na speciálním workshopu se zase zdokonalí v sebeobraně.

Na sportovním dnu si budou moci lidé starší šedesáti let vyzkoušet i méně tradiční aktivity

Na sportovním dnu si budou moci lidé starší šedesáti let vyzkoušet i méně tradiční aktivity

FTVS UK a radnice šesté městské části pořádají akci Sportujeme v každém věku pravidelně už pátým rokem. Oslavují tak Mezinárodní den seniorů. Účastníci akce si budou moci vyzkoušet mnoho sportovních aktivit, ale také se setkají s mistryní Evropy v plavání a doktorandkou FTVS UK Simonou Baumrtovou nebo s někdejším stříbrným olympionikem v hodu diskem Imrichem Bugárem.

„Akci pořádáme pro všechny zájemce starší šedesáti let. Soutěžit budou v sedmi disciplínách. Čeká je jízda na koloběžce, finská kolíková hra mölkky, kroket, minigolf, lukostřelba, unicurling, což je halová verze klasického curlingu, a pak ještě jedna skandinávská specialita – ladder golf. Všechny disciplíny budou bodované, na závěr pak oceníme tři nejlepší ženy a muže soutěžního dne,“ představil hlavní program celé akce její organizátor Mgr. Tomáš Brtník z FTVS UK.

Vedle netradičního sedmiboje FTVS UK pro aktivní seniory připravila také řadu workshopů. Naučí se tak třeba správnou techniku populárního nordic walkingu, budou si moci zajít na kurz sebeobrany nebo na zdravotní cvičení a fitjazz.

Loňského ročníku se zúčastnilo na tři sta sportovců. Podobný zájem očekávají organizátoři i letos. Právě kvůli velké popularitě akce vznikla i její jarní varianta, kam letos v květnu spolu se seniory přišla sportovat i jejich vnoučata. Její další pokračování se chystá na příští jaro.

Akce Sportujeme v každém věku je otevřená veřejnosti zdarma. Přihlašovat se na ni je možné až do 22. září.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.