Hokejisté UK převálcovali tým Masarykovy univerzity 8:3. Na brněnském ledě se jim ****************************************************************************************** * Hokejisté UK převálcovali tým Masarykovy univerzity 8:3. Na brněnském ledě se jim dařilo ****************************************************************************************** V rámci Evropské univerzitní hokejové ligy se vůbec poprvé proti sobě postavili hráči Karl univerzity. Na ledě brněnského celku Kometa Brno se ve čtvrtek 26. října více dařilo týmu připsal další tři body za vítězství do ligové soutěže. UK porazila MU 8:3. Začátek utkání poznamenala lehká nervozita na obou stranách, i přesto se hrálo ve vysokém tým z Prahy dostával domácí jednoduchou hrou a častou střelbou pod velký tlak. Pozornost b gólmana Pavla Golasowského vyzkoušeli hned v úvodu nejprve Václav Krudenc a po něm i Petr úspěchu. Výrazný forčeking týmu UK dělal brněnským hráčům problémy a nedovoloval jim rozeh útok. V první šanci se na domácí straně objevil Peter Bustin, netrefil však branku, kterou tohoto utkání střežil Matěj Oliva. O minutu později už se poprvé v utkání měnilo skóre, a UK. Po učebnicovém řešení situace zakončil Marek Pulkrab po Krudencově přihrávce. To vypro MU k vyšší aktivitě. V první velké příležitosti domácích se tváří v tvář Matěji Olivovi oc Brzobohatý. Na brankáře UK však nevyzrál. Ve čtrnácté minutě se poprvé vylučovalo. Na trestnou lavici šel za podražení pykat domácí hráči UK mohli poprvé v zápase předvést nacvičené přesilovkové kombinace. V největší šanci domácí Jiří Čtvrtníček, který se s Brzobohatým řítil proti gólmanovi Olivovi. Situaci dva hráči nevyřešili dobře a nechali zazářit brankáře UK. Při šanci Tobiáše Slavíčka z UK přiš pravidel ze strany brněnských hráčů a Patrick Brzobohatý musel jít na lavičku za krosček. přesilovku už hokejový tým UK Praha využil a krásnou střelou z první se prosadil Petr Nová pokračující přesilové situaci hostujících hráčů dokázal rychle navýšit skóre na rozdíl tří Kasala, který namířil puk švihem do stejných míst jako před ním Petr Novák a nedal Pavlu G žádnou šanci. Minutu před koncem opět zahrozili domácí, ale ani druhou situaci dva na nikoho nedokázali a Matěje Olivu nepřelstili. První třetinu jasně ovládl hostující tým UK poměrem 3:0. Do druhé třetiny vstupovali hráči UK oslabeni o Štěpána Veselého, který si odpykával trest části hry. Domácí tým sice dokázal soupeře zamknout v obranném pásmu, na Olivu v brance al dvacáté páté minutě z dálky vyzkoušel jeho pozornost Jiří Čtvrtníček. Vyprovokoval menší p byl nejaktivnější kapitán UK Tobiáš Slavíček, čímž oslabil svůj tým na další dvě minuty. P týmu MU vůbec nepovedla. Po chybné rozehrávce Romana Kosorina a důrazu Lukáše Kasaly zasun kotouč mezi betony Pavla Golasowského a vyhnal domácího gólmana na střídačku, 4:0. Mezi ty náhradní brankář Brna David Holub. V pokračující početní výhodě MU se domácím podařilo přečíslit obranu UK, střílenou přihráv tečoval Patrick Brzobohatý, ale trefil pouze tyčku. Tlak MU pokračoval a vyústil v další p vyloučení Lukáše Pastiera. První formace domácích se snažila pálit ze všech pozic, ale bra střelcům z MU sebemenší šanci. Ihned po návratu Lukáše Pastiera na led potrestal nevyužito opět Aleš Hyršl. Po přihrávce Matuše Baláže poprvé překonal brankáře Holuba, který si ješt sáhnout na kotouč. Domácí tým se snažil být aktivní, ale nedokázal si proti skvěle bránícím hráčům UK vypraco gólovou příležitost, nepomohlo jim ani vyloučení Lukáše Kukačky. Aleš Hyršl útočil na hatt brankáře Holuba podruhé přelstít nedokázal. Při dalším vyloučení Lukáše Pastiera měli brně další, už pátou možnost vstřelit svou první branku v tomto duelu. Opět ale pykali za svůj Marek Pulkrab po samostatném úniku v oslabení navýšil náskok UK na rozdíl šesti branek. Po vedla UK 6:0. Do třetí třetiny poslal i tým UK svého náhradního brankáře a objev loňské sezony Zbyňka Ka třetí třetinu tak, jak zakončili tu druhou, a Petr Novák po 45 vteřinách vstřelil svou dru dorazil nepřesnou střelu Tobiáše Slavíčka, 7:0. V padesáté čtvrté minutě si hráči UK vynut vyloučení na straně domácích, což jim mohlo pomoci k navýšení náskoku. Šanci na dovršení h Novák, ale ani ze své oblíbené pozice domácího brankáře nepropálil. Hráči MU se také nenec oslabení zahanbit a po pěkné individuální akci Adam Grman vybídl ke skórování Patricka Brz byl však nový muž v brance UK, Zbyněk Karda, který útok zneškodnil fantastickým zákrokem l Po vyloučeních Matúše Baláže a Krištofa Špičana si mohlo i domácí mužstvo vyzkoušet přesil tři. Tuto šanci domácí už nepromarnili. Pěknou akci zakončil do odkryté klece Jiří Čtvrtní gól probral brněnské fanoušky, kteří hnali své hráče ke vstřelení další branky. Avšak o pě publikum umlčel Petr Svoboda, tomu naservíroval puk před odkrytou branku Libor Bartoš. V této fázi začaly oba týmy hrát trochu lehkovážněji a otevřela se okénka v obranných řadá domácí a dokázali vstřelit po chybách hostí druhou a třetí branku v utkání. UK přesto odjí vítězstvím 8:3 a dalšími třemi body za vítězství do soutěže Evropské univerzitní hokejové Brněnské utkání bylo mimořádné i z pohledu diváckých tribun. Zápas si nenechaly ujít bezmá diváků, tím byl překonán dosavadní návštěvnický rekord Evropské univerzitní hokejové ligy. S novým akademickým rokem započal také pátý ročník Evropské univerzitní hokejové ligy (EUH vysokoškolských týmů z České republiky, Maďarska, Slovenska a Polska. Reprezentace UK vstu předchozích ročníků ligy. Letos však cesta za vítězstvím nebude tak jednoduchá, do soutěže univerzit, uhájit si nálepku nepřemožitelnosti proto pro UK nebude tak snadné. Smyslem celého projektu EUHL? je nejen seznamovat vysokoškolské studenty napříč Evropou, a profesionálními hráči.