Finále Hokejové bitvy rozhodly až samostatné nájezdy. UK se raduje z vítězství ****************************************************************************************** * Finále Hokejové bitvy rozhodly až samostatné nájezdy. UK se raduje z vítězství ****************************************************************************************** Napětí až do posledních vteřin turnaje pociťovali všichni fanoušci hokejového týmu Univerz Holešovická Tipsport Arena ve čtvrtek 2. listopadu hostila již sedmý ročník Hokejové bitvy univerzitních týmů. Zatímco s prvním soupeřem z České zemědělské univerzity si hráči UK po větších potíží, ve finálovém utkání s Českým vysokým učením technickým nic zadarmo nedosta pro vítěze si nakonec vybojovali až v samostatných nájezdech. Tým UK tvořili hráči Evropské univerzitní hokejové ligy, českých národních soutěží i hokej zahraničí. Tuto jedinečnou sportovní událost si nenechaly ujít ani hvězdy Mikuláš Bícha a překonali vzdálenost 1050 kilometrů, aby pomohli svým kamarádům prodloužit hokejovou nadvl Hokejová bitva přilákala do holešovické areny tisíce studentů, kteří byli vyzbrojeni řehta transparenty.. První soupeř, s nímž se tým UK musel vyrovnat, přijel z České zemědělské univerzity. Hned bylo jasně vidět, že hráči v červeném se nenechají snadno porazit a na soupeře z ČZU vyvíj který zakončil Martin Matějček, když překonal gólmana ČZU Martina Černého, 1:0. Fanoušci UK na další branku nemuseli dlouho čekat, v páté minutě rozjásal tribuny Petr Huč pálil z mezikruží, a dostal tak početný kotel v rudých barvách do varu, 2:0. Hráči UK nedávali ČZU příliš prostoru a jejich rozehrávky hned zase rozbíjeli. Brankáři UK nejvíc zatápěla dvojice útočníků ČZU Jiří Veber a Jan Mertlík, kteří se snažili pálit ze v byl ale neprůstřelný. Veber nakonec na Olivu přece jen vyzrál. Jan Vyšín z ČZU se dostal v před osamoceného brankáře a prudkou střelou ho trefil do masky. Lehce otřesený Oliva se ry puku, jenže Veber se zorientoval rychleji a kotouč poslal do odkryté branky, 2:1. Ke zvýšení otáček v týmu UK zavelel Mikuláš Bícha. Po vyhraném buly přejel celé hřiště, an ČZU zastavila, a propálil bezmocného Martina Černého střelou do pravého horního rohu, 3:1. Na počátku druhého poločasu (zápasy Hokejové bitvy se hrají dvakrát patnáct minut, nikoli minut, jak bývá obvyklé v hokejových soutěžích) si hráči ČZU neuhlídali počet hráčů na led jim za to udělil minutový trest. UK ale přesilovku nezužitkovala. Po skončení trestu ČZU s odpočinout i hráč UK Petr Svoboda za nebezpečnou hru vysokou holí. Ve dvacáté třetí minutě se předvedla dvojice Mikuláš Bícha a Petr Hučko. Bícha po souboji dokázal v otočce poslat kotouč dojíždějícímu Hučkovi, který jej obratem zasunul za gólmana se pak prosadil ještě jednou a zvýšil náskok UK na 5:1. V poslední minutě utkání při přesilové hře ČZU skóre kosmeticky upravil Tomáš Havel, 5:2. ani fanouškům UK nemuselo vadit, UK se probojovala do finále a zábava mohla ve velkém styl V boji o celkové vítězství se Univerzita Karlova utkala s týmem Českého vysokého učení tec v prvním utkání porazil Vysokou školu ekonomickou 2:1. Hokejisté v modrých dresech nastoup cílem zvrátit nelichotivou bilanci s borci z UK. Dvakrát v historii Hokejové bitvy se tyto finále, dvakrát ČVUT prohrálo. Členové klubu ČVUT do utkání nastoupili velice aktivně a tvrdě dohrávali osobní souboje. H využili, když ve čtvrté minutě dokázali přečíslit obranu UK a Lukáš Petr rozjásal prvním f své fanoušky, 1:0. Hráče UK to vybudilo k větší aktivitě a vybojovali si přesilovou hru za sekání. Další pará předvedla dvojice Hučko–Bícha. Petr Hučko vyhrál buly, našel osamoceného Mikuláše Bíchu a branky skóroval, 1:1. Hra se pak začala přiostřovat a fanoušci viděli čím dál víc nedovole Do druhé půle se nastupovalo za stavu 1:1 a bylo jasné, že během této poloviny vypukne boj Hned po úvodním buly se dopustil hráč UK Jakub Jedlička faulu a umožnil ČVUT bruslit v poč UK dokáže výborně spolupracovat i v oslabení, ale tentokrát dopomohl ke vstřelení gólu sám Aleš Příhoda. V rohu kluziště totiž uklouzl a Jan Valder z UK mohl pohodlně střílet do prá I přes velký tlak, který vyvíjeli hráči na obou stranách, se zdálo, že UK si jde pro další Vypjaté emoce ale nakonec vedly k větším chybám během hry a k vylučování. Necelou minutu p utkání, kdy si Mikuláš Bícha odpykával svůj trest, dokázali hráči v modrých dresech vstřel branku na 2:2. Rozhodující gól do konce stanovené hrací doby už nikdo dát nestihl. O vítězi Hokejové bitv rozhodnout až samostatné nájezdy. Tým UK podržel brankář Matěj Oliva, který je v této sezo formě, jak předvádí i v Evropské univerzitní hokejové lize. Hráčům ČVUT se při samostatnýc nepodařilo dostat puk za jeho záda ani jednou. Naproti tomu za UK skóroval penaltový speci Baláž, který rychlou střelou mezi betony gólmana ČVUT vpálil první a zároveň také poslední samostatných nájezdů. Univerzita Karlova znovu zvítězila v Hokejové bitvě a tým i fanoušci si užili dlouhou noc Holešovicích ozdobenou zlatým pohárem primátorky hlavního města Prahy.