V dalším kole Evropské univerzitní hokejové ligy UK Praha vyzvala válečníky z Pre ****************************************************************************************** * V dalším kole Evropské univerzitní hokejové ligy UK Praha vyzvala válečníky z Prešova ****************************************************************************************** Ani drsný název nepomohl týmu Warriors z Prešovské univerzity na Slovensku, aby v dalším k univerzitní hokejové ligy (EUHL) porazil dosud suverénní výběr Univerzity Karlovy. Hráči s domácím ledě UK ve Slaném v úterý 31. října. Domácí tým vlétl do utkání jako uragán a hned v první minutě se prosadil po přihrávce Petr útočník Lukáš Kasala, 1:0. Ve třetí minutě chytře obkroužil branku Marek Pulkrab a vybídl Martina Slánského, který bez váhání zasunul puk za gólmana hostí Vladimíra Slivku, 2:0. O později Svoboda ujel hostujícím obráncům a byl zastaven až za použití nedovoleného zákroku nařídili trestné střílení, které však hráč UK neproměnil. Domácí tým toho nemusel dlouho l o necelé dvě minuty později přesně zakončil svým druhým gólem Martin Slánský po přihrávce 3:0. Rozparáděný Slánský navíc po třech minutách přidal další zásah a na svoje konto si př kterého dosáhl hned v první třetině zápasu, 4:0. Tým Warriors se nevzdával a snažil se zápas zdramatizovat. Po dlouhém pasu Martina Jesensk samostatného úniku Filip Hrivňák, na brankáře UK Matěje Olivu nicméně nevyzrál. V deváté m domácí Lukáš Kasala a nabídl soupeři první přesilovou hru. Gólman Oliva ale šanci soupeřům rozdílu ve skóre nedal. Domácí tým odcházel do šaten za velmi příznivého stavu 4:0. Trenér týmu UK Praha Pavel Brendl o přestávce motivoval hráče, aby udrželi koncentraci a p aktivní hře. Jeho svěřenci ho vyslyšeli – zkušený hráč Petr Novák skóroval ihned po návrat Pokračující tlak zužitkoval o dvě minuty později Daniel Černý, když přesně zpracoval přihr Molčíka, 6:0. V jedenatřicáté minutě dostal příležitost v brance domácích Zbyněk Karda, který vystřídal Druhou třetinu poznamenala řada nedovolených zákroků, především ze strany hráčů Prešovské Při jedné ze šarvátek však dostal trest také Petr Novák z UK, kterého za úder hlavou posla střídačku až do konce zápasu. Třetinu zakončil proměněnou přesilovou hrou Jakub Kvaček, 7: Poslední třetina se dohrávala už v mírnějším tempu. Z brankáře Zbyňka Kardy i přes nízký p čišela jistota a udržel čisté konto až do konce zápasu. Hráči Univerzity Karlovy bezpečně hru a dovršili skóre „slepenými“ góly v rozmezí padesáti pěti vteřin Jakuba Březáka a Vlad konečných 9:0. Jak viděl zápas autor hattricku Martin Slánský? „Do dnešního utkání jsme nastoupili bez dvou opor týmu, protože se museli věnovat studijní Ačkoli se Prešov krčí ve spodní polovině tabulky EUHL, k utkání jsme přistoupili zodpovědn nejsou do počtu. Především na domácí půdě už předvedli, že hokej jim rozhodně není cizí. P nám namaloval noty v kabině. Nakonec z toho vyplynula dobrá muzika, a to hlavně v první tř ještě zvrátit výsledek utkání na svou stranu, ale proti byla dvojice brankářů Oliva a Kard kapitána Slavíčka až po kustoda Zdendu. Utkání jsme měli víceméně celé pod kontrolou a nep