Děkanský den využili „matfyzáci“ a „matfyzačky“ k pohybu

Již popáté prokázali studenti i pedagogové, že odbornost a sportovní duch se navzájem nevylučují, ba právě naopak.

V areálu Sportovního centra UK v Hostivaři to ve středu 8. listopadu vypadalo jako na soustředění vrcholových sportovců před veledůležitou událostí. A to si přitom studenti a pedagogové Matematicko-fyzikální fakulty UK přišli „jen“ aktivně oddechnout od každodenního drilu, zasportovat. Snad každý, kdo dorazil a měl zdravé ruce a nohy, se stal účastníkem některého z turnajů v sálových sportech. Soutěžilo se ve volejbale, florbale, badmintonu, tenise i stolním tenise a úporné boje byly svedeny též nad šachovnicemi či na tatami. Méně soutěživí jedinci a sportovci-rekreanti si mohli vyzkoušet další aktivity, jako byly volné plavání, řízení kajaku, cvičení s hudbou, TRX (závěsný systém umožňující cvičit s váhou vlastního těla) nebo fitness. 

Na Děkanském sportovním dnu samozřejmě nemohl chybět prof. RNDr. Jan Kratochvíl, CSc., děkan fakulty, příkladně sám ve sportovním. Těsně před svým prvním tenisovým zápasem ve čtyřhře v rámci herního víceboje, kdy proti sobě stanulo vedení fakulty a studenti, neskrýval nadšení z masy sportujících studentů: „Účast je rekordní, je to skvělé! Právě ‚matfyzáci a matfyzačky‘ se potřebují po hrbení nad klávesnicí narovnat a rozhýbat. Včetně mě,“ usmíval se a připustil, že v žádném sportovním odvětví se necítí silným: „Sportuji pro radost. Hlavně žádné zranění!“ O tom, že pedagogové to myslí s tělocvikem opravdu vážně, svědčí i fakt, že katedra geofyziky postavila celý volejbalový tým.

Pokud se někomu zdá, že sport a Matematicko-fyzikální fakulta UK jdou trochu mimo sebe, neví, že mezi studenty a absolventy fakulty (která 1. září oslavila 65 let od svého vzniku) jsou třeba mistři republiky v šermu fleretem, vodním slalomu, dvojskifu, a dokonce medailisté z mistrovství světa v orientačním běhu. Dost možná právě proto, že je fakulta rozeseta rovnou na pěti místech v Praze (na Malé Straně, Karlově, v Karlíně, Troji a Hostivaři), musejí mít „matfyzáci“ skvělou fyzičku. A toto tvrzení beze zbytku i během lítých bojů v rámci Děkanského sportovního dne potvrdili…

Výsledky Děkanského sportovního dne zde.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.