Pražské derby Evropské univerzitní hokejové ligy rozhodovalo prodloužení ****************************************************************************************** * Pražské derby Evropské univerzitní hokejové ligy rozhodovalo prodloužení ****************************************************************************************** Diváci se na pražském zimním stadionu Hvězda dočkali v neděli 5. listopadu prvního letošní derby týmů UK Praha a Engineers Prague. Do dalšího kola Evropské univerzitní hokejové ligy reprezentace Českého vysokého učení technického velmi aktivně a vybudovala si slibný násko však nadvládu nad utkáním přebrala Univerzita Karlova a vyrovnala skóre. O vítězi nakonec prodloužení, ve kterém se zadařilo UK. Do první třetiny vlétli hráči Engineers s velkým odhodláním oplatit týmu UK porážku z nedá bitvy. Aktivním pohybem a důraznou hrou zamkli hráče UK v obranném pásmu a vynutili si prv V páté minutě se proto poroučel na trestnou lavici Petr Svoboda z UK. Přesilovku dokázalo přesnou střelou od modré se prosadil Marek Herna, 0:1. O dvě minuty později navýšil náskok Kaprál, když zaspala obrana UK a Kaprál se ocitl před gólmanem Matějem Olivou zcela osamoc Zvyšující tlak hráčů Engineers přibrzdilo až nepříjemné zranění Marka Pulkraba z UK, který na tento zápas odnesl sedm stehů v obličeji. Marek přesto statečně dohrál celé utkání. UK mohla snížit náskok ČVUT po vyloučení Josefa Vostrackého, přesilovka ale vůbec neprobíh představ a nakonec, místo aby skórovala, sama inkasovala další gól. 0:3. Pak se ale situac Petr Svoboda z UK dokázal rychle odpovědět a snížil náskok ČVUT o jednu branku. Tento gól žil hráčů UK čerstvou krev a najednou jich bylo plné kluziště. Dokonce i při vlastním osla bránou Engineers, gólman ČVUT Aleš Příhoda si ale s nabuzenými protihráči poradil. Elán z konce první třetiny si reprezentace UK přinesla i do druhé části hry. Naopak Engine svůj skvělý výkon z úvodu zápasu a za druhou třetinu si připsali pouhé čtyři střelecké pok výkon hráčů UK vyústil ve vyrovnání skóre po brankách Petra Svobody ve dvacáté deváté minu Březáka ve třicáté čtvrté minutě. O minutu později mohlo dovršit mužstvo v červenobílých d obrat, ale před vstřelením branky rozhodčí uviděl nedovolený zákrok Jana Valdera a gól neu týmy odcházely s vyrovnaným skóre 3:3. Poslední třetinu se hrálo velmi opatrně a prověřovaly se hlavně kvality obránců. Obě mužst dvou přesilových hrách, ale žádnou z nich nevyužila a vyložených akcí se fanoušci nedočkal základní hrací době skončilo 3:3 a zápas se prodlužoval. Prodloužení hrané ve formátu tři proti třem v poli je velmi nevyzpytatelné, celé utkání mů chvilka nepozornosti. Takové situace málem využil Marek Pulkrab, když unikl obraně a sám n ČVUT, velkou šanci však neproměnil. Na druhé straně zahrozil Adam Hyršl, brankář Matěj Oli poradil. Při dalším protiútoku překvapil Ondřej Knobloch střelou z úhlu brankáře ČVUT Aleš před koncem prodloužení rozhodl o tom, že Univerzita Karlova si připíše v EUHL další vítěz S novým akademickým rokem započal také pátý ročník Evropské univerzitní hokejové ligy (EUH vysokoškolských týmů z České republiky, Maďarska, Slovenska a Polska. Reprezentace UK vstu předchozích ročníků ligy. Letos však cesta za vítězstvím nebude tak jednoduchá, do soutěže univerzit, uhájit si nálepku nepřemožitelnosti proto pro UK nebude tak snadné. Smyslem celého projektu EUHL? je nejen seznamovat vysokoškolské studenty napříč Evropou, a profesionálními hráči.