Dramatické hokejové utkání mezi UK Praha a 1928 KTH Krynica rozhodlo třetí dějst ****************************************************************************************** * Dramatické hokejové utkání mezi UK Praha a 1928 KTH Krynica rozhodlo třetí dějství ****************************************************************************************** V dalším kole Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) nastoupil tým UK Praha na domácím 14. listopadu proti dobře známému soupeři z polské Krynice. Diváci se mohli těšit na velmi kombinační hokej, kterým se obě mužstva prezentují po celou dobu svého působení v EUHL. Ut rozhodla ve třetí třetině neočekávaná situace v brance hostujícího týmu. Výběr UK Praha po soupeře 7:3 a prodloužil sérii svých vítězství v této sezoně na šest. Od začátku zápasu bylo jasné, že o množství šancí nebude nouze, když se už v první minutě domácí Petr Novák před brankářem Vsevolodem Kondrašovem, zakončit ale nedokázal. Na druhé přečíslení dostal ostrostřelec Alexandr Alimov, ale situaci dva na jednoho nevyřešil správ ani šedesát vteřin a už se prosadil Petr Svoboda po přihrávce Krištofa Špičana, čímž posla vedení 1:0. Ve třinácté minutě se poprvé vylučovalo, za krosček si šel dvě minuty odsedět Alferov. UK zvýšila náskok ale až v šestnácté minutě, kdy síť za brankářem Krynice rozvlni Petr Malý. Největší polskou hrozbou byl Alexandr Alimov, své střelecké schopnosti ukázal v třetiny – z ostrého úhlu prostřelil brankáře UK Matěje Olivu, 2:1. Jak tým KTH Krynice zakončil první třetinu, tak začal i další část hry. Valerij Polonin vy v rozehrávce domácích a našel mezi kruhy úplně volného Alimova, pro kterého je střelba z t rutinní záležitostí, zkušeně tak vymetl růžek branky Matěje Olivy, 2:2. Srovnání dodalo hr sebevědomí a najednou to byli oni, kdo diktoval tempo hry. Domácí hráči se však rozhodli p do vlastních rukou a snažili se narušovat rozehrávky polského týmu. Jenže brankář Kondrašo a šanci na vítězství svého týmu nechtěl pustit. Nechtěně ho zkrotil hráč UK Jan Valder, kd dorazit vysoko vyražený puk a polského gólmana nešťastně zasáhl do masky. Valder za nebezp holí obdržel trest. Při přesilové hře pak střelou zblízka Alferov otočil skóre ve prospěch 2:3. Tento stav vydržel do konce druhé třetiny i přes to, že hráči Univerzity Karlovy zasy třiadvaceti střelami. Do třetí třetiny naskočil domácí tým s plným nasazením. Po jednom ze závarů před polskou b podařilo vyrovnat Michaelu Klingerovi na 3:3. Hned o minutu později dokonal obrat po střel Tobiáše Slavíčka dorážkou Jan Valder, 4:3. Ve čtyřicáté deváté minutě nastal zlomový momen Skvěle chytající brankář KTH Krynice Kondrašov byl nucen odstoupit z utkání z důvodu zraně v průběhu druhé třetiny po kontaktu s vlastním spoluhráčem. Do jeho výstroje se oblékl úto Polonin, který ihned zazářil deseti přesnými zákroky v řadě. Při každém z nich aplaudovali polské střídačce. V padesáté páté minutě však odčaroval jeho kouzlo dvěma slepenými góly M tři minuty později uzavřel skóre na konečných 7:3 pro domácí akcí přes celé hřiště Petr No Jak viděl zápas autor hattricku Martin Slánský? „Do dnešního utkání jsme nastoupili bez dvou opor týmu, protože se museli věnovat studijní Ačkoli se Prešov krčí ve spodní polovině tabulky EUHL, k utkání jsme přistoupili zodpovědn nejsou do počtu. Především na domácí půdě už předvedli, že hokej jim rozhodně není cizí. P nám namaloval noty v kabině. Nakonec z toho vyplynula dobrá muzika, a to hlavně v první tř ještě zvrátit výsledek utkání na svou stranu, ale proti byla dvojice brankářů Oliva a Kard kapitána Slavíčka až po kustoda Zdendu. Utkání jsme měli víceméně celé pod kontrolou a nep