Fanoušci si užili gólovou přestřelku hokejistů UK Praha a Academics Pilsen ****************************************************************************************** * Fanoušci si užili gólovou přestřelku hokejistů UK Praha a Academics Pilsen ****************************************************************************************** Až čtyři minuty před koncem utkání rozhodli hokejisté UK Praha, že se i tentokrát budou ra v dalším kole Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL). V zápase plném zvratů a skvělého listopadu na stadionu HC Hvězda Praha utkali s týmem Academics Pilsen. Do utkání lépe vstoupili Akademici. V první minutě dvakrát vyzkoušeli pozornost Matěje Oli branku Univerzity Karlovy a už v čase 1:26 otevřel skóre Václav Polívka po přihrávce lídra bodování soutěže Jakuba Faschingbauera, 0:1. První gól v síti rychle probral domácí hráče, více útočit. Jenže Jakub Frček v brance Akademiků všechny střely dobře viděl a nenechal se v šestnácté minutě využil domácí Marek Pulkrab zmatku před brankou hostů a útok přesně zak minutu později otočil skóre ve prospěch UK Petr Novák, 2:1. Do druhé třetiny vstoupily oba týmy ve stejném rozpoložení, v jakém končily první část. Un tlačila na soupeře, vytvářela si šance a Akademici zase čekali na rychlé brejky, ze kterýc nepozornost domácí obrany. Taková situace nastala ve dvacáté páté minutě. Rychlý protiútok složení Jakub Faschingbauer a David Krajhanzl skončil vyrovnávací brankou, 2:2. Za napaden Krajhanzla navíc rozhodčí na dvě minuty vyloučili domácího Jana Valdera. Po pěkné individu plzeňského Tomáše Kučery a hákování Libora Bartoše bylo nařízeno trestné střílení ve prosp Tomáš Kučera na Matěje Olivu vyzrál a střelou mezi betony poslal Plzeň opět do vedení, 2:3 tým si v pokračující přesilové hře vypracoval i další slibné pozice ke skórování, ale Matě překonat nepodařilo. Napětí stoupalo a na ledě to začalo jiskřit. To mělo za následek čast na obou stranách. Přesilovky však ani jeden z týmů nevyužil. Až ve třiatřicáté minutě se p týmu UK stav utkání na 3:3, když dvojice Štěpán Veselý a Aleš Steklík úspěšně zakončila ry V pětatřicáté minutě dostal tým UK početní výhodu pět proti třem, ale plzeňskou branku nij neohrozil. Do třetí třetiny vstoupil domácí tým přesilovkou pět proti čtyřem. Ani tuto početní výhodu nedokázali využít. Naopak z první velké šance na druhé straně Akademici vytěžili, co se da Kubík zvýšil na 3:4. O tři minuty později bylo opět srovnáno po nádherné akci Krištofa Špi osamocený mezi čtyři plzeňské obránce a dokázal úspěšně zakončit, 4:4. Minutu po vyrovnání proti pravidlům hned dva hráči UK a Akademici Plzeň hráli přesilovky. V padesáté třetí min obrat domácího týmu střelou z vrcholu kruhu Lukáš Kukačka, 5:4. Akademici se ale odmítali později znovu vyrovnali, 5:5. Skóre se pak změnilo o tři minuty později. Po aktivním napad a Aleše Hyršla dostal naservírovaný puk před prázdnou branku kapitán domácích Tobiáš Slaví dostal zpět do vedení, 6:5. Akademici chtěli opět vyrovnat, a nasměrovali proto veškeré sí V padesáté osmé minutě však využil chyby plzeňského obránce na modré Krištof Špičan, který rozhodujících minutách vůbec poprvé za celé utkání svému týmu vedení o dvě branky, 7:5. Dv koncem rozhodčí vyloučili domácího Václava Krudence a hostujícího Martina Muchku a utkání čtyřech hráčích na obou stranách. Čtyři vteřiny před koncem pak pečetil výsledek zápasu st branky Marek Pulkrab, 8:5. Jak viděli zápas trenéři obou týmu? Pavel Brendl (UK Praha) „Zápas byl divácky velmi atraktivní. Začátek utkání byl z našeho pohledu velmi špatný, nev zvedli a začínali jsme stav pomalu otáčet. Začátek druhé třetiny znovu nebyl dobrý, opět j lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. Jakub Koreis (Academics Pilsen) Tým Univerzity Karlovy byl dnes nejlepším mužstvem, s jakým jsme se v této sezoně zatím po v sezoně a ukázali si cestu, jakou bychom chtěli hrát. Když dokážeme přenést dnešní způsob