Tým UK je neporazitelný. V evropské hokejové lize si připisuje další body za vítěz ****************************************************************************************** * Tým UK je neporazitelný. V evropské hokejové lize si připisuje další body za vítězství ****************************************************************************************** Do posledního domácího utkání v základní části Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) n Univerzity Karlovy proti týmu Paneuropa Kings z Bratislavy. Na zimním stadionu ve Slaném b k vidění svižný hokej, který musel lahodit oku každého fanouška. Úvod utkání poznamenala hned dvě vyloučení. Domácí se provinili špatným střídáním, ale hos početní výhody nedokázali využít. Ihned po skončení přesilovky si šel na střídačku na dvě Filip Takáč z bratislavského týmu, ale ani UK stav nezúročila. V sedmé minutě měl první ve příležitost domácí Marek Pulkrab, který dorážel do zcela odkryté klece střelu Václava Krud zdánlivě snadné pozice nedokázal rozvlnit síť za zády Lukáše Orlíka. O minutu později po h rozehrávce Matúše Baláže se sám před Zbyňkem Kardou, který tentokrát střežil bránu UK na m Olivy, objevil hostující Stanislav Kučera, ale mířil pouze do pravé tyče. Další velkou šan vybojoval Pulkrab pro Krudence, ale Orlík skvělým zákrokem udržel bezbrankový stav. Na gól Kings se poté valil jeden útok za druhým, ale až tečovaná střela kapitána Tobiáše Slavíčka minuty našla svůj cíl v levém horním rohu brankáře hostů, 1:0. Hráči Univerzity Karlovy chtěli co nejdříve navýšit skóre. Z přemíry snahy v útočném pásmu Krištof Špičan, a oslabil tak svůj tým. Domácí namlsaní jednogólovým vedením hrozili i v o samostatného úniku se dostal Jan Valder, ale forhendovou kličkou na Orlíka nevyzrál. Filip snažil zabránit ve skórování za pomoci vhozené hole a podle pravidel musel jít pykat na dv početní výhody v aktuální sezoně nepatří mezi nejsilnější stránky týmu UK, v tomto zápase spravili chuť. Přestupek proti pravidlům potrestal po přečíslení a Slavíčkově přihrávce do Hyršl, 2:0. Hráči slovenského celku znovu vstoupili do začátku třetiny aktivněji a odměnou jim za to b snížila náskok UK o jeden gól. Opět dvoubrankový náskok mohl vzápětí pro UK zařídit Václav však tentokrát nebylo přáno a zamířil pouze do hrudi Lukáše Orlíka. Ten o pár chvil pozděj utkání, když vyrazil střelu Václava Krudence přímo na hůl Lukáše Kukačky. I jeho pohotovou stihl ukrýt ve své lapačce. Po šancích domácích se připomněli hosté z Bratislavy a dokázal přečíslit tři na jednoho. Zbyněk Karda si ale ustrážil svou bližší tyč a poradil si s bekh Ľubomíra Halabrína. Na druhé straně podruhé zahrozil ve velmi dobré pozici Lukáš Kukačka, nedokázal dostat puk do odkryté klece a mířil až do ochranné sítě. Podobně dopadl i při si výhodě střílející Jan Valder, kterého skluzem v poslední chvíli vychytal skvělý Orlík. V p už však bratislavský brankář nedokázal pokrýt dorážku Petra Svobody a ten osm vteřin před třetiny zvýšil náskok Univerzity Karlovy na rozdíl dvou gólů, 3:1. Hned v úvodu třetího dějství se podruhé v utkání s přispěním protihráče prosadil domácí ka Slavíček a zvýšil na 4:1. Šanci na snížení nabídl soupeři chybou v rozehrávce Aleš Steklík Mašlanka ji nevyužil a Zbyněk Karda s ledovým klidem vyrazil puk do rohu. Příležitost ke s daroval útočným faulem soupeři Krištof Špičan. Paneuropa Kings dokázala tuto početní výhod třiadvaceti sekundách, když střelu Nicolase Ketnera dorazil do odkryté branky Filip Takáč, třicet vteřin později obdržel menší trest domácí Petr Malý za nedovolené bránění a hosté m na pořádné drama. Na Zbyňka Kardu ovšem ani přes několik střeleckých pokusů nevyzráli. Hos na jednu kartu a tou byl útok, což se jim ale vymstilo a po rychlém protiútoku inkasovali Marka Pulkraba, 5:2. O pětadvacet sekund později zakončil střelecký účet Univerzity Karlov protiútoku svou první brankou v sezoně nováček David Matějka po pěkné přihrávce Petra Svob pak už pouze kosmeticky upravil v čase 59:59 brankou v početní výhodě Dušan Čechovič na ko prospěch stále neporaženého týmu Univerzity Karlovy.