Na halovém šampionátu zazářila atletka UK. Přivezla si dvě zlata ****************************************************************************************** * Na halovém šampionátu zazářila atletka UK. Přivezla si dvě zlata ****************************************************************************************** Více než sto padesát vysokoškoláků změřilo své síly na akademickém mistrovství ČR v halové pondělí 8. ledna ho v přetlakové hale na pražském Strahově uspořádala už tradičně Fakulta a sportu Univerzity Karlovy ve spolupráci s Českou asociací univerzitního sportu. V závode studentům UK. Fanoušci atletiky byli v pondělí svědky výborných výkonů. Michaela Hrubá z FTVS UK se rado zlatých medailí poté, co ve skoku vysokém atakovala výšku 185 centimetrů a ve skoku daleké rekordu 602 centimetrů. Dominik Záleský z Univerzity Palackého zasprintoval 60 metrů za 6, zaostal pouhé čtyři setiny za limitem na halový světový šampionát v Birminghamu (tento lim později na atletických závodech na pražském Olympu). V letošním roce se halového akademického mistrovství zúčastnilo čtyřicet pět vysokých škol republiky, startovalo 165 atletů – 96 mužů a 69 žen –, což je nárůst oproti předcházejícím startu se objevila i řada národních reprezentantů. V závodním poli se neztratili ani atleti a atletky UK, kteří vybojovali deset medailí. Ved slavila dvojnásobný medailový úspěch i Kateřina Dvořáková z Pedagogické fakulty UK, jež si zlato na 60 metrů překážek, stříbro získala ve skoku dalekém. Dobře si vedla i reprezentan fakulty Anna Zekuciová, vybojovala stříbrnou medaili v běhu na 60 metrů překážek, avšak me jí utekla o patnáct centimetrů – skončila čtvrtá, těsně pod vítěznými stupni. Celkovým vítězem v soutěži vysokoškolských týmů se stalo České vysoké učení technické se z obhájilo tak své vítězství z loňského roku. Na tradičního vítěze z minulých let, FTVS UK, s bodovým součtem šedesát šest bodů až páté místo. Kompletní výsledky akademického mistrovství v halové atletice si můžete přečíst ZDE [ URL