Na halovém šampionátu zazářila atletka UK. Přivezla si dvě zlata

Více než sto padesát vysokoškoláků změřilo své síly na akademickém mistrovství ČR v halové atletice. V pondělí 8. ledna ho v přetlakové hale na pražském Strahově uspořádala už tradičně Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy ve spolupráci s Českou asociací univerzitního sportu. V závodech se dařilo i studentům UK.

Dvojnásobná medailistka Michaela Hrubá

Dvojnásobná medailistka Michaela Hrubá

Fanoušci atletiky byli v pondělí svědky výborných výkonů. Michaela Hrubá z FTVS UK se radovala ze dvou zlatých medailí poté, co ve skoku vysokém atakovala výšku 185 centimetrů a ve skoku dalekém pak v osobním rekordu 602 centimetrů. Dominik Záleský z Univerzity Palackého zasprintoval 60 metrů za 6,67 sekundy, čímž zaostal pouhé čtyři setiny za limitem na halový světový šampionát v Birminghamu (tento limit splnil o den později na atletických závodech na pražském Olympu).

V letošním roce se halového akademického mistrovství zúčastnilo čtyřicet pět vysokých škol a fakult z celé republiky, startovalo 165 atletů – 96 mužů a 69 žen –, což je nárůst oproti předcházejícím ročníkům. Na startu se objevila i řada národních reprezentantů.

V závodním poli se neztratili ani atleti a atletky UK, kteří vybojovali deset medailí. Vedle Michaely Hrubé slavila dvojnásobný medailový úspěch i Kateřina Dvořáková z Pedagogické fakulty UK, jež si doběhla pro zlato na 60 metrů překážek, stříbro získala ve skoku dalekém. Dobře si vedla i reprezentantka 1. lékařské fakulty Anna Zekuciová, vybojovala stříbrnou medaili v běhu na 60 metrů překážek, avšak medaile v trojskoku jí utekla o patnáct centimetrů – skončila čtvrtá, těsně pod vítěznými stupni.

Celkovým vítězem v soutěži vysokoškolských týmů se stalo České vysoké učení technické se ziskem 103 bodů, obhájilo tak své vítězství z loňského roku. Na tradičního vítěze z minulých let, FTVS UK, tentokrát zbylo s bodovým součtem šedesát šest bodů až páté místo.

Kompletní výsledky akademického mistrovství v halové atletice si můžete přečíst ZDE.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.