Helena Zdráhalová • foto: Viktor Dlouhý, Vladimír Šigut, René Volfík • 1. února 2018

Rektor uvedl do děkanských funkcí tři nováčky

Devět fakult Univerzity Karlovy si loni vybralo nové děkanky a děkany. Jejich rozhodnutí schválil rektor UK profesor Tomáš Zima. Během prvního měsíce letošního roku proto postupně předal jmenovací dekrety všem zvoleným. Naposledy tak učinil ve čtvrtek 1. února v podvečer, kdy do funkce uvedl kardiologa profesora Petra Widimského, který následující čtyři roky bude stát v čele 3. lékařské fakulty UK.

„Věřím, že Petr Widimský povede fakultu v dalších letech úspěšně, aby se rozvíjela a aby vychovávala kvalitní absolventy a byla místem střetávání názorů nejen v medicíně, ale i v dalších oborech, které s moderní medicínou souvisejí,“ usmíval se rektor UK na slavnosti ve Velké aule Karolina. Profesor Petr Widimský v čele fakulty vystřídal profesora Michala Anděla, který ji řídil od roku 2010.

Ve čtvrtek se nové funkce ujal také onkolog profesor Jindřich Fínek. Vedení Lékařské fakulty UK v Plzni převzal po profesoru Borisi Kreuzbergovi, jenž fakultu spravoval již dvě funkční období po sobě, a nemohl se proto o post ucházet znovu. Jmenovací listinu profesoru Fínkovi předal rektor UK na mimořádném zasedání fakultního akademického senátu v Plzni.

Slavnostní bohoslužba a zvuk zvonů kostela Matky Boží před Týnem v Praze doprovázely ve středu 31. ledna jmenování nového děkana Katolické teologické fakulty UK teologa profesora Vojtěcha Novotného. Ten převzal nejenom univerzitní jmenovací listinu od rektora UK, ale také z rukou kardinála Dominika Duky dekret vatikánské Kongregace pro katolickou výchovu potvrzující jeho zvolení. Profesor Novotný je vůbec prvním děkanem fakulty, který není knězem. Posledních osm let vedl KTF UK doktor Prokop Brož.

O slavnostních jmenováních dalších děkanek a děkanů z uplynulých týdnů si můžete přečíst ZDE.
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.