Evropská liga v poločase. Hokejisté UK bojují o dobrou pozici pro play-off ****************************************************************************************** * Evropská univerzitní liga v poločase. Hokejisté UK bojují o dobrou pozici pro play-off ****************************************************************************************** Téměř po dvouměsíční přestávce se hokejová reprezentace UK znovu oblékla do výstroje, aby dalšími protivníky v rámci Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL), tentokrát už v její části, kam postoupili jen ti nejlepší. Na pražském zimním stadionu Hvězda se 2. února stře jediným přemožitelem ze základního kola – týmem Diplomats Pressburg z Bratislavy. Zápas by vteřin velmi dramatický, oplatit protivníkům porážku z minulého utkání se však borcům UK n Nepomohlo jim ani to, že úvodní buly zápasu vhazoval prorektor UK profesor Martin Kovář. První sekundy utkání naznačily, že se nebude hrát úplně v rukavičkách. Zatímco bratislavsk předvedl čistý hit, domácí kapitán Tobiáš Slavíček si pomohl nedovoleným zákrokem a už v p utkání oslabil svůj tým. Přesně po třiceti sekundách využil první přesilovou hru po nacvič Christián Kraus, 0:1. Šok pro domácí přišel po necelé minutě, kdy Nicolas Jánoš navýšil ná bratislavských o další gól. Domácí tým se po dvou rychle inkasovaných brankách probral a zatlačil Diplomats do obranné minutě to dokázal vytěžit Marek Pulkrab a snížil náskok soupeřů, 1:2. Neuplynuly ještě ani Diplomati už zase drželi dvoubrankové vedení. Po pěkné individuální akci Martina Kalináče pro hosty do prázdné branky Adrián Lipovský. V čase 15:03 snížil po souhře celého útoku ka Slánský střelou do odkryté branky 2:3. A hned o minutu později navíc tentýž hráč vyrovnal Na konci první třetiny se tým UK musel vyrovnat s jednou nepříjemností. Tobiáš Slavíček ne vrazil do gólmana Matěje Olivy, který pak musel místo v brance přenechat náhradníkovi Janu Ten se však ukázal jako dobrá náhrada v této sezoně skvěle chytajícího Olivy, když v posle třetiny zachránil vyrovnané skóre a poradil si jak s prudkou střelou z mezikruží, tak s ry Druhá třetina začala o poznání opatrněji. Oba týmy dostaly pravděpodobně pokyn soustředit obranu. Nerozhodný stav narušil v přesilové hře nechytatelnou střelou z první Libor Bartoš utkání dostal domácí tým do vedení, 4:3. Tato branka jako by Diplomaty přibrzdila v jejich tlak UK Praha naopak narůstal a vyústil v navýšení náskoku na 5:3. V polovině utkání Marti svůj hattrick a slovenského gólmana Miroslava Somošiho vyhnal na střídačku. Do branky Dipl se postavil Vladimír Neumann. Ve třicáté třetí minutě potrestal nepozornost obrany UK hostující Urban Demo a prostřelil na kterého šly až do této chvíle pouze tři propagační střely, 5:4. Potom se strhla vlna ne zákroků. Vyústily až v to, že proti sobě nastoupila obě mužstva pouze po třech hráčích. Ná přesilovku čtyři proti třem hosté dokázali využít. Přesnou střelou vyrovnal stav utkání na Kalináč. A o tři minuty později dostal zpět do vedení hostující tým Cyril Holeš po Kalináč přihrávce, 5:6. Hráči UK Praha měli po druhé třetině o čem přemýšlet. Ihned na začátku poslední části zápasu zabrzdilo snahu UK o vyrovnání vyloučení Petra Svob Hosté přesilovou hru sice ke zvýšení náskoku nevyužili, ale ihned po jejím skončení se do úniku dostal Diplomat Christián Kraus a kličkou do forhendu překonal Jana Hamalčíka, 5:7. Reprezentace UK měla v poslední třetině obrovskou střeleckou převahu, a to i díky přesilov to však nedokázala. Neumann v brance Diplomats kapituloval až dvě minuty před koncem utkán slovenského týmu snížil Lukáš Lojka, 6:7. To však bylo už příliš pozdě a ani hra bez brank vyrovnání. Naopak v poslední minutě vstřelil pojišťovací gól Martin Kalináč a uzavřel skór Hokejisté UK 2. února zahájili nadstavbovou část pátého ročníku EUHL. Ze základního kola l prodloužení a jednu prohru. To je vyneslo do čela tabulky EUHL, kterou po základní části l v základním kole navíc znamená výhodnou herní pozici pro další část sezony. Tým si také za Engineers Prague, Paneuropa Kings, HC Masaryk University, Diplomats Pressburg, UMB Banská V nadstavbové části čekají hokejisty další čtyři náročná utkání, která rozhodnou o pozici,