Tým studentů Univerzity Karlovy vyhrál lokální kolo prestižní soutěže CFA Research Challenge

Tým studentů Univerzity Karlovy, konkrétně z Institutu ekonomických studií FSV UK, vyhrál v úterý 6. února lokální kolo prestižní mezinárodní soutěže CFA Research Challenge, kterou každoročně pořádá CFA Institute. Studenti Tadeáš Krejčí, Michal Petrouš, Jakub Říha, Ira Saktor a Norbert Skákala vybojovali první místo v lokálním kole v konkurenci deseti dalších týmů z České republiky a Slovenska.

zleva: Jakub Říha, Michal Petrouš, Ira Saktor, Tadeáš Krejčí, Norbert Skákala a Tomáš Hrbáček za CFA Institut

Tým IES FSV UK postoupil společně s dalšími třemi týmy do česko-slovenského finále díky kvalitně vypracovanému reportu. V lokálním finále prezentovaly týmy ocenění společnosti před porotou složenou z předních profesionálů a odborníků v oboru. Díky vítězství postupuje tým IES FSV UK do regionálního kola pro oblast Evropy a Středního východu, které se uskuteční 4. a 5. dubna v Dublinu. Celosvětové finále se pak uskuteční 27. dubna v Kuala Lumpur v Malajsii.

Soutěž CFA Research Challenge, kterou organizuje CFA Institute, je jedinečnou šancí pro studenty z celého světa vyzkoušet si finanční oceňování konkrétní společnosti na trhu. V letošním ročníku soutěže měli studenti všech týmů v lokálním česko-slovenském kole za úkol vypracovat analýzu společnosti STRABAG. Každý tým může svůj report konzultovat se svým mentorem, který má dlouholeté zkušenosti v oblasti portfolio managementu či finančních analýz a je držitelem titulu CFA. Tým IES FSV UK si letos vylosoval jako mentora Jana Hájka, portfolio manažera z Erste Asset Management.

Soutěž vyžaduje od studentů velké časové nasazení. Již od října studenti připravují svůj report a konzultují své výstupy s profesionály v oboru. Po odevzdání reportů je pak potřeba pracovat na samotné prezentaci. „Skloubit studium, práci a mimoškolní aktivity s takto náročnou soutěží pro nás bylo výzvou. Zpětně ale času stráveného soutěží nelitujeme. Práce na equity reportu, prezentace před profesionály a spolupráce s mentory nám přinesla mnoho zkušeností, které uplatníme v naší budoucnosti,“ říká člen vítězného týmu Michal Petrouš.

Tým IES FSV UK zvítězil v této soutěži již podruhé – poprvé vyhráli studenti IES FSV UK lokální kolo v roce 2016.

CFA Institute je mezinárodní profesní organizace finančních analytiků. Tato organizace provozuje program mezinárodně uznávaných CFA zkoušek. CFA Institute také hodnotí kompatibilitu univerzitních programů s obsahem studijní látky potřebné pro získání profesního titulu CFA. IES FSV UK získal statut uznaného programu již v roce 2013 jako první škola v ČR. Od roku 2017 jsou české i anglické bakalářské a magisterské programy na IES FSV UK zahrnuty v CFA Institute University Affiliation Programu.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.