Spolek českých právníků Všehrd slaví 150 let trvání své existence

Jeden z nejstarších českých studentských spolků – Všehrd – zahájil ve čtvrtek 8. března 2018 ve Velké aule pražského Karolina slavnostním setkáním Alumni a přátel spolku cyklus akcí spojených se 150letým výročím svého založení.

Slavnostního shromáždění se zúčastnily osobnosti z řad členů spolku, akademické obce a zahraniční hosté. V prostorách tzv. Mázhausu byl představen Památník 1868 - 2018, publikace vydaná k výročí spolku, která se tak zařadila mezi své předchůdkyně z let 1918 a 1926.

Na závěr akce se otevřely prostory Křížové chodby Karolina, kde proběhla vernisáž výstavy věnované historii Spolku českých právníků Všehrd. Předmětem výstavy je nejen spolek samotný, ale též významné osobnosti, které z prostředí Všehrdu vzešly, jakož i osobnost Viktorina Kornela ze Všehrd, jehož jméno spolek hrdě nese.

Výstava bude v prostorách Karolina přístupná pro veřejnost od 9. do 22. března 2018, každý den mezi 10. a 18. hodinou.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.