Evropská hokejová liga: první vítězství nad inženýry je doma, teď ještě dvakrát ****************************************************************************************** * Evropská hokejová liga: první vítězství nad inženýry je doma, teď ještě dvakrát ****************************************************************************************** Hokejový výběr Univerzity Karlovy potvrdil, že v Praze těžko hledá přemožitele. V poslední nadstavbové části Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) porazil tým Engineers Prague 9 utkání plné zvratů, ve kterém padlo neuvěřitelných šestnáct gólů, rozvášnilo plné tribuny Praha ve středu 7. března. Hráči UK se nyní chystají na čtvrtfinále, ve kterém se potkají Prague, a to hned dvakrát. Oba týmy se velmi dobře znají a podle toho vypadala i první třetina posledního utkání nads pátého ročníku EUHL. Do první velké šance se dostal Adam Hyršl z Engineers Prague, svůj fo ale nedokázal zakončit přesně. Při následujícím protiútoku dokázala dvojice Lukáš Kasala a přečíslit soupeřovu obranu a Slánský prostřelil Aleše Příhodu v brance Engineers, 0:1. Pro zareagoval, začal velmi ostře útočit na bránu a nakonec se prosadil technickou střelou obr 1:1. Z vyrovnání se hráči UK rychle oklepali a na několik minut zamkli Engineers v jejich Minutu a půl před koncem zahrozil na druhé straně Josef Vostracký. Z výborné pozice ale tr připravenou lapačku gólmana Davida Jelínka. Co se nepovedlo Vostrackému, dokázal o minutu Rostislav Zilcher a dokončil obrat ve prospěch domácích Engineers, 2:1. Univerzita Karlova do druhé třetiny vlétla jako hurikán a hned po šestnácti vteřinách vyro Petr Novák po chybě v rozehrávce Engineers, 2:2. O čtyřiatřicet vteřin později Lukáš Kasal ránu a poslal UK do vedení, 2:3. Engineers dostali vzápětí šanci na vyrovnání v přesilovce Daniela Černého z UK. Příležitost ale nevyužili, naopak v oslabení nejprve střelou z mezik Lukáš Kukačka v dresu UK, aby svou druhou příležitost o minutu později proměnil v další br Engineers nedokázali využít ani následující dvouminutovou početní výhodu pět na tři. Unive dávala Engineers lekci z produktivity a potrestala je v polovině utkání vyloučením Rostisl zvýšení náskoku UK se pak postarala ještě efektivní souhra dvojice obránců Tobiáš Slavíček 2:5. Snížení pro Engineers vybojoval aktivní Marek Herna, který se dral k Jelínkově brance šikovně tečoval střelu do odkryté sítě, 3:5. Nepozornost obrany UK pak ještě potrestal Mar vstřelil kontaktní gól, 4:5. Ihned po přestávce předvedl skvělý útok Aleš Hyršl, díky kterému UK odskočila od soupeře o Hráči UK uspokojení vedením přenechali aktivitu na týmu Engineers, kteří toho ihned využil přihrávce od Martina Sudy skóroval Marek Vacek, 5:6. Pak se zápas začal dramatizovat, Engineers vyrovnali na 6:6 a hra dostala nový náboj, na o šance střídala šanci. Do toho navíc přišlo vyloučení, za sekání šel pykat Oldřich Heža z E Hyršl z UK toho využil a svým druhým gólem v utkání poslal tým v červeném opět do vedení, Divoká hra ale touto brankou nekončila a útoky přibývaly na obou stranách. Pojišťovací gól Aleš Hyršl, který ránou mezi betony Aleše Příhody zkompletoval hattrick a Univerzita Karlo opět odskočila na rozdíl dvou branek, 6:8. Další zásah pro UK přidal Daniel Černý. Skóre p už jen kosmeticky upravil Martin Suda brankou v přesilové hře na 7:9. Univerzita Karlova nyní míří do čtvrtfinále EUHL, kde se bude muset znovu poprat s týmem E První utkání se bude konat ve čtvrtek 15. března od dvaceti hodin, odveta potom o pět dní zápasy bude hostit zimní stadion Hvězda Praha.