Manuál prváka: Kavárenský život na UK

Důležitou součástí studentského života je kavárenský život. Když na to přijde, dá se v kavárně i studovat nebo čekat na přednášky. Přinášíme seznam toho nejlepšího, co na fakultách (nebo vedle nich) najdete. Schválně, dáte je během semestru všechny?


Mrtvá ryba

Přírodovědci jsou tady jako živé ryby ve vodě. Mrtvá ryba nabízí kromě kávy také obědová meníčka a na výčepu hned několik druhů piva včetně občasných speciálů. Kavárna sídlí hned vedle botanické zahrady Na Slupi. Ideální místo pro zakončení procházky!


Kavárna Na Hollaru

Domácí půda všech psavců. Kavárna Na Hollaru je trochu schovaná, ale kdo projde útrobami fakulty sociálních věd, nebude litovat. Na dvorku se v bývalé garáži dočkáte výborné kávy a lehkého občerstvení. Suroviny bere mladý kolektiv výhradně od lokálních dodavatelů a malých pěstitelů.


Malý Eden

Malý ráj mediků. Kavárna Malý Eden vznikla díky úsilí studentského spolku Cesta ven přímo naproti 3. lékařské fakultě UK. Čerstvě namletou kávu vám tu naservírují v hrníčku po babičce. Všechno nádobí je tu buď z druhé ruky, nebo alespoň ručně vyráběné.


Kavárna v Hybernské

Je součástí prvního studentského domu u nás. Po vzoru západních velkoměst si tady můžete zařídit promítání v improvizovaném kinosále nebo uspořádat alternativní koncert. Vše s kvalitním občerstvením. Zkrátka taková malá Letná v centru. A co víc, mají dokonalou domácí zmrzlinu!


Bistro Café Therapy

V suterénu Pedagogické fakulty je ukryto Bistro Café Therapy. Každý den nabízí snídaně, obědy a mnoho nápojů. V posledním roce prošlo bistro rekonstrukcí, takže se můžete potěšit skvělým občerstvením v moderním prostředí.


Café Marathon

Café Marathon sídlí v přízemí Evangelické teologické fakulty nedaleko Národní třídy. Kavárna prošla rekonstrukcí a nabízí příjemné posezení na fakultním dvorku. Široký výběr nápojů a ceny příznivé pro studenty. To je heslem kavárny.


Kavárna u Rotlevů

Jen pár kroků od Velké auly v Karolinu se nachází Kavárna u Rotlevů. Přímo v centru Prahy nabízí příjemné posezení nejen po vaší promoci, ale po celý rok. Můžete si vybrat ze široké nabídky zákusků včetně bezlepkových a menšího občerstvení. Kavárna má také vlastní kávu a univerzitní pralinky.


Studentský klub Celetná

Studentské ceny a mnoho zajímavých akcí. To je Studentský klub Celetná v historickém suterénu Filozofické fakulty UK v Celetné ulici. Hlavním lákadlem klubu je široká nabídka nápojů, přes poledne ale můžete zahnat hlad i polévkami z denní nabídky. Moderní vzhled klubu je výsledkem studentské soutěže.


Literární kavárna na právech

Skvělá káva a knihy. Upřímně, co víc student potřebuje? Literární kavárna v budově Právnické fakulty spojuje knihkupectví a antikvariát. Kávu si můžete vzít také s sebou. Takže ať už jen procházíte kolem, nebo míříte na přednášku, nezapomeňte se stavit!

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.