Bridžové naděje UK získaly stříbro na mistrovství Evropy

Skvělými výsledky se může pyšnit letošní početná česká výprava na bridžovém evropském šampionátu. Stříbrné medaile z něj vytěžili Lucie Kohutová z 1. lékařské fakulty UK a Erik Klemš z Právnické fakulty UK. Párové mistrovství Evropy juniorů se uskutečnilo od 11. do 15. července v chorvatském městě Opatija.

Párového mistrovství Evropy se zúčastnilo 245 dvojic z 26 zemí. Soutěžilo se v kategoriích U13 (do 13 let), U21 (do 21 let), U26 (do 26 let), W U26 (dívky do 26 let), MIX U26 (smíšené páry – chlapec s dívkou – do 26 let) a President‘s Cup (mezinárodní turnaj). V mixu měla ČR zastoupení ve dvou bridžových párech, z nichž hned tři hráči jsou studenty Univerzity Karlovy. Ve finále se pak Lucii Kohutové a Eriku Klemšovi podařilo mezi dvaceti šesti páry dostat na stupně vítězů. Stejný pár pak neuvěřitelným výkonem vybojoval 3. místo v kvalifikaci kategorie do 26 let, aby pak v posledním kole celé soutěže našel jediného přemožitele, německé duo Florian Alter a Lauritz Streck.

Dvojnásobné umístění na stupních vítězů si žádný z českých zástupců dle svého vlastního vyjádření „nepředstavoval ani v nejdivočejších snech“. Výsledek je o to působivější, že Lucie i Erik patřili díky věku 20, respektive 22 let k nejmladším účastníkům této kategorie. Jsou tedy velkým příslibem do budoucna. Navíc není běžné, aby se mezi juniory prosadily dívky.

Skvělou reprezentaci na mistrovství podpořilo i 3. místo páru Barbora Kupková a Barbora Štrbová v soutěži President‘s Cup a 5. místo bridžistek z Havířova v kategorii do 13 let Nikol Vachtarčíkové a Veroniky Žalské.

Nejbližší významnou bridžovou akcí bude Univerzitní mistrovství světa v čínském Xuzhou, které se uskuteční 25.–28. října. S podporou Asociace univerzitního sportu vyjedou za Českou republiku tito reprezentanti UK: Erik Klemš, Michael Botur, Lucie Kohutová, Lukáš Kolek, Martin Melčák a Jakub Vojtík. Vzhledem k úspěchům a medailím získaným na dosavadních mistrovstvích jsou právem označováni za jedny z hlavních favoritů na vítězství.

Přejeme hodně zdaru univerzitním hráčům!
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.