Jednička na startu do nového akademického roku

V centrální zahradě Gynekologicko-porodnické kliniky U Apolináře se v pátek 5. října 2018 od 13.30 hodin uskutečnila tradiční akce 1. LF UK Jednička na startu.

Sešli se zde noví prváci i současní studenti, zástupci fakulty, kliniky, studentských spolků 1. LF UK i zaměstnanci děkanátu. Všichni společně odstartovali nový akademický rok, pokřtili benefiční kalendář, studenti zkoušeli své medicínské dovednosti u šití a laparoskopických trenažerů, studentské spolky se představovaly, žhavil se gril, prodávaly se učebnice, čistily se zuby a k vidění byla také výstava fotografií z kalendáře.

Po loňském úspěšném benefičním projektu ve prospěch neziskovky Cesta domů se studentské spolky 1. LF UK rozhodly iniciovat další dobročinnou akci. Ve spolupráci s Mgr. Viktorem Sýkorou, vedoucím Centra pro experimentální biomodely 1. LF UK, vznikly fotografie, které jsou součástí benefičního diáře a kalendáře. „Velmi si vážím všech, kteří jsou ochotni udělat něco navíc za hranicí všedního pracovního či studentského života a věnovat svůj čas, invenci nebo prostředky lidem v obtížných životních situacích. Svým entuziasmem a empatií nám pomáhají dělat z Jedničky toho správného ‚korporátního občana‘,“ řekl k projektu děkan 1. LF UK prof. Aleksi Šedo.

Výtěžek z prodeje diářů a dobrovolných příspěvků na kalendář bude věnován organizaci Život 90 na projekt tísňového tlačítka pro seniory. Tuto službu poskytuje Život 90 již více než 20 let a ochránil díky ní životy tisíců seniorů v celé ČR.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.