Festival Dvorky oslavil páté narozeniny

Koncert Vypsané fixy a debata s novinářem Jindřichem Šídlem. To byly dva největší taháky studentského festivalu Dvorky, který se už popáté konal na Pedagogické fakultě UK. Na místě toho ale bylo k vidění a hlavně k vyzkoušení mnohem víc.

Interaktivní workshopy, přednášky, diskuse, koncerty a příjemná atmosféra nalákala na pátý ročník Dvorků přes 1800 účastníků. Inspirací pro Dvorky je „freshers´ week“, který pomáhá na anglosaských univerzitách prvákům zorientovat se na fakultě. „Už tradičně navštíví Dvorky hlavně studenti peďáku, ale čím dál tím častěji zamíří na festival i lidé zvenku, což nás moc těší. Chceme ukázat spolužákům, že vejška není jen o studiu, a veřejnosti zase to, že s budoucími učiteli je zábava,“ prozradila hlavní organizátorka akce Veronika Valínová, posluchačka oboru český jazyk a literatura a základy společenských věd.

Budovu Pedagogické fakulty festival zaplnil od sklepa až po terasu. V prvním patře našli návštěvníci stánky neziskovek, ve vyšších patrech nechyběly kreativní dílny, které nabízely vše od výroby indiánských čelenek přes chemické pokusy až po tetování na banány. A nebyli bychom na peďáku, kdyby si na nás budoucí učitelé nepřichystali pár chytáků v testech. Tak schválně, víte, jak řešil Victor Hugo svůj tvůrčí blok?

Pokud byste měli ambici nevynechat ani jednu položku z bohatého programu, dost byste se naběhali. Možná proto organizátoři zařadili letos novinku v podobě slaňování schodiště fakulty. Mezi další adrenalinové aktivity patřila hra Projdi jídelním dvorkem se dvěma pivy, vaflí a hambáčem nebo Najdi si své místo na debatě s Jindřichem Šídlem. Posluchárna byla totiž naplněná k prasknutí, studenti seděli i na podlaze nebo stáli, kde se dalo.

V průběhu večera začalo být jasné, proč organizátoři drželi jméno hlavní kapely před začátkem akce v utajení. „Myslím, že kdybychom na Facebooku prozradili, že na Dvorkách hraje Vypsaná fixa a vstup je zadarmo, jednoduše bychom se sem nevešli,“ směje se Veronika Valínová. „Největší radost mi udělalo, že nám přišli právě skvělí hosté a že jsme dokázali přemluvit Vypsanou Fixu, aby byla na Dvorkách tajemným headlinerem programu. Pro mě osobně jedním z nejhezčích momentů akce bylo, když se náš pan děkan odvážil slaňovat schodiště. To je přesně ten zážitek, co dělá Dvorky pravou peďáckou akcí, a nejen obyčejným festivalem. Studenti, akademici, zaměstnanci se zde baví a zažívají festival všichni pospolu,“ dodává Veronika Valínová.

Věděli jste, že…

… se festivalu letos zúčastnilo 1200 studentů nebo absolventů PedF UK, 400 studentů jiných fakult a 200 účastníků z řad široké veřejnosti?

… letošní Dvorky připravoval 26členný tým už od prázdnin?

… každý organizátor v týdnu před festivalem naspí v průměru 5 hodin denně?

… v organizačním týmu vznikly čtyři páry?

Tak teď už to víte. A jestli jste si to už nevygooglili, tak Victor Hugo čekal na inspiraci nahý. A nezapomeňte, že příští rok se začátkem akademického roku uvidíme zase na peďáku!
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.