Právnická fakulta v noci ožila přednáškami a workshopy

Odborné přednášky, diskuse i laser game. Druhý ročník festivalu Noc fakulty přilákal 7. listopadu na Právnickou fakultu UK stovky návštěvníků. Atraktivní témata, uznávané odborníky i pestrý doprovodný program ocenili studenti univerzity i široká veřejnost. Akce byla součástí projektu Univerzita a republika, a program tak nebyl zdaleka zaměřen jen na právní otázky.

Zájemci se mohli zapojit například do debaty o směřování České republiky v dalším století nebo si s průvodcem projít budovu fakulty a dovědět se spoustu zajímavých informací o její historii.

„Cílem festivalu je prolomit představu, že fakulta je jen místem, kde si studenti odsedí seminář nebo přednášku a pak si přijdou na zkoušku. Naopak, je to živoucí organismus kolegů, přátel a spolužáků, kteří na fakultě vedle sebe nejenom studují nebo pracují, ale především spolu žijí. To byla prvotní myšlenka celé akce, která byla následně trochu rozšířena a zaměřila se na celou akademickou obec univerzity, takže zveme i studenty a učitele mimo fakultu, ba dokonce mimo akademickou obec,” říká hlavní organizátor Noci fakulty Michal Říha.

Festival úderem půl osmé slavnostně zahájil děkan Právnické fakulty UK prof. Jan Kuklík. Mezi přednášejícími a účastníky panelových diskusí nechyběli prof. Jan Sokol, prof. Michal Skřejpek, doc. Zdeněk Lukeš, gen. Petr Pavel, který donedávna předsedal vojenskému výboru Severoatlantické aliance, a další uznávaní odborníci. Není proto divu, že zvláště na semináře a workshopy v menších učebnách se dostali jen ti nejrychlejší.

„Letošní ročník byl trochu experimentální. Snažili jsme se reagovat na zpětnou vazbu, takže posluchači tu našli více platného práva. Měli jsme také o polovinu více přednášek a doprovodný program se zečtyřnásobil,” vysvětluje Michal Říha. Právě důraz na využití poznatků v právní praxi ocenili zvláště studenti. Živo bylo nejen v přednáškových sálech, ale také ve foyeru fakulty a na ochozech, kde si mohli zájemci vyzkoušet brýle na virtuální realitu a laser game, zatančit si na silent disco nebo se naučit zásady první pomoci. I to dokazuje, že Noc fakulty není zdaleka jen pro právníky.

Mezioborová orientace byla patrná už z témat seminářů a workshopů, které se věnovaly medicínskému právu, kryptoměnám, lobbingu, právní etice, náhradnímu mateřství apod. „I v budoucnu chceme více zapojovat jiné fakulty UK – studenty, spolky a učitele, abychom se dostávali z té fakultní zakuklenosti. Rád bych také více cílil na absolventy, kterým nebylo do nedávna věnováno tolik pozornosti,” plánuje už Michal Říha další ročník, který ponese název Fakulta sametová.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.