UK má nový mediální koncern

PRAHA Po dvou letech úspěchů časopisu Sociál, který vychází na Fakultě sociálních věd UK, se časopisecké nadšení šíří i na další fakulty. Nový magazín chystají na pražské „fildě“ a taky na Fakultě humanitních studií, kde začíná vycházet časopis Humr. Všechna tři periodika budou vycházet pod hlavičkou nového sdružení UK media.

„Ve spolku budou zastoupeni lidé ze všech zúčastněných fakult. Řada pozic bude společná, ať jde o zajišťování inzerce, distribuci, správu internetových stránek či art direktora,“ říká šéf UK media a zakladatel Sociálu Martin Benda.

Časopisy budou mít společné grafické prvky a soustředí se hlavně na fakultní zpravodajství. Vydělat si na sebe chtějí především prodejem reklamy. „Pro inzerenty - hlavně banky či telefonní operátory - jsme ideální způsob, jak šířit reklamní sdělení vysokoškolákům,“ vysvětluje Benda.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.